Kayseri'de Basketbol Şöleni Başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun organize ettiği Erkekler Türkiye Kupası B grubu maçları, 5-7 Ekim’de Kayseri’de yapılacak.

Kayseri'de Basketbol Şöleni Başlıyor
Türkiye Kupası maçlarıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Koordinatörü Ali Üstünel, Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu ve Basketbol Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Mehmet Ünal Sağlam, maçların oynanacağı Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Spor A.Ş Koordinatörü Ali Üstünel, "Bu sene 24’üncüsü yapılacak olan Basketbol Erkekler Türkiye Kupası B Grubu maçlarına 5-7 Ekim tarihlerinde ev sahipliği yapacağız. Organizasyona Anadolu Efes, Beşiktaş İntegral Forex, Türk Telekom ve Darüşşafaka Doğuş gibi turnuvanın iddialı, Türk basketbolunun önemli takımları katılıyor. Şimdiye kadar Kayseri olarak önemli turnuvalara ev sahipliği yaptık. Özellikle Basketbol Federasyonu’nun turnuvalarında, hem Basketbol İl Temsilcimizin hem de Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyemizin katkılarıyla ilk akla gelen isimlerdeniz. Bu da bizi ziyadesiyle kutlu ediyor. İnşallah bayram süresince ağırlayacağımız takımlarımıza ve takımları izlemeye gelecek sporseverlere elimizden geldiğince iyi ev sahipliği yapmaya, onların buradan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamaya çalışacağız" dedi.
 
Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu da, "İyi bir ekiple, kuvvetli takımların mücadele edeceği, en kuvvetli grup Kayseri’ye gelen grup. Kayseri’de basketbol şöleni başlıyor. Kayseri’de iyi bir basketbol seyircisi var. Bayramda öğrenciler belki memleketlerine gitti, seyirci az olabilir ama yine de Kayseri’deki basketbol seyircisinin maçlara geleceğini ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Ünal Sağlam ise, hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, "Gelen takımlarımızı ve taraftarları en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyoruz. Türkiye’de özellikle son yıllarda sporda tesisleşme giderek hız kazandı ve bu tip organizasyonları almak çok güçleşti. Bizim daha önce Kayseri’de yaptığımız kusursuz organizasyonlardan dolayı, Kayseri ilk akla gelen il oluyor. Gerçekten Türk basketbolunun önemli isimlerini bu turnuvada görme şansımız olacak. Kayserili basketbolseverlere burada bir çağrı yapacağım, bayram gününde burayı da bayram yeri gibi yapın" diye konuştu.
 
Gruptaki ilk maç, 5 Ekim Pazar gana kurban Bayramı’nın ikinci günü saat 18.30’da Türk Telekom ile Anadolu Efes arasında yapılacak.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER