Karşıyakalı İlayda Dünya Kupası Yolcusu

 KARŞIYAKA Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu İlayda Şahin, Mersin’de düzenlenen Türkiye Cimnastik Şampiyonası’nda üçüncü oldu.

Karşıyakalı İlayda Dünya Kupası Yolcusu
 
Artistik, ritmik, trambolin ve aerobik dallarında toplam 444 cimnastikçinin madalya için mücadele ettiği organizasyonda dereceye giren 16 yaşındaki İlayda, 15-18 Mart’ta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandı. Şampiyona sonunda üçüncülük kürsüsüne çıkan  İlayda’nın madalyasını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya verdi. 
 
Turnuvada derece elde etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen İlayda Şahin, "4 yaşından bu yana cimnastik yapıyorum. Hedefim uluslararası çapta bir sporcu olmak. Dünya Kupası’nda da ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim" dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da "Karşıyaka Belediyespor’un yıldız sporcularından İlayda Şahin, Mersin’de elde ettiği dereceyle göğsümüzü kabarttı. Genç sporcumuzu yürekten kutluyor, bize bu sevinci yaşattığı için kendisine teşekkür ediyorum. İlayda’nın Bakü’deki Dünya Kupası’ndan da madalya ile döneceğine inancımız tam" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER