banner51

Karşıyaka'da Stat İsyanı

Karşıyaka'ya inşa edilecek yeni stadın yeriyle ilgili tartışmalar, yeniden alevlenirken Kulüp Başkanı Fatih Diniz, "Yalı Tesisleri'nin yerine yapılacak proje 4-5 yıl uzayacaksa, alternatif çözüm bulmaya mecburuz" dedi.

Geçen haftalarda yeni statla ilgili Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri'nin karşısında yer alan Milli Emlak ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait 45 dönümlük alanı işaret eden Başkan Diniz, "Karşıyaka Stadı'nın yerine düşünülen projeye karşı değiliz. Bunun için mücadele verdik ama inşaatı engelleyen davalar var. Proje başlayamıyor" diye konuştu.
 
Çözüm bulunmaması halinde bu sezon iç saha maçlarını Buca Stadı'nda oynamak zorunda kalan kulübün birkaç yıl daha kaybedeceğini dile getiren Başkan Diniz, "Ortada alternatif bir arazi var. Stat Çiğli'de inşaa edilirse mevcut Yalı Tesisleri'ne kulübün kullanımında spor salonu ve kortlar yapılabilir. Biz yeri ne olursa olsun biran önce stadımızın yapılmasını istiyoruz ve bunun takipçisiyiz" ifadesini kullandı. 
 
Ligde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ve Manisaspor'u üst üste yenen Karşıyaka'da burnu kırılan Servan ameliyat oldu. Gurbeçti futbolcu en az 2 hafta sahalardan uzak kalacak.
 
EGE'NİN LİDERİ
 
Karşıyaka, 5 Ege takımının yer aldığı PTT 1'inci Lig'in ilk 7 haftasında en iyi performansı sergileyen takım oldu. Son maçlarda istikrarı yakalayan yeşil kırmızılı ekip 7 haftayı 11 puanla geçerken Denizlispor aynı periyotta 8 puan topladı. Bucaspor 6, Altınordu ise 5 puanla tehlikeli bölgeden çıkamadı. Startta kalan Manisaspor 4 puanla ligin dibine demir attı.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER