banner51

Karşıyaka'da 'Acar' Belirsizliği

PTT 1. Lig'de mücadele eden Karşıyaka'da "Erdal Acar" krizi sürüyor. Acar, kulüpten desteğini keseceğine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını söylerken, yeğeni Devrim Acar ise kulüp başkanlığına aday olabileceğini açıkladı.

Karşıyaka'da 'Acar' Belirsizliği
Karşıyaka'ya sezon başından bu yana karşılıksız ekonomik kaynak sağlayan İstanbullu iş adamı Erdal Acar, son gelişmeler üzerine yeşil kırmızılı kulüple bağlarını koparıp, Vartaş Elazığspor'a destek vereceği yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Karşıyaka benim sevdam" dedi. Acar, şu anda, Beşiktaş, Artvin Hopaspor, Beykozspor ve Vartaş Elazığspor'a destek verdiğini hatırlatarak, "Karşıyaka'yı bırakmam söz konusu olamaz" şeklinde konuştu.
 
Kulübe Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 2 milyon, Folkart'tan 550 bin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 500 bin TL geldiğini hatırlatan Erdal Acar, Başkan Ali Erten'in bu paraların nereye gittiğini açıklamasını istedi. Acar, "Başkan Erten tüm ısrarlarımıza rağmen bu paranın nereye dağıtıldığını söylemedi. Karşıyaka'nın hakkını yedirmeyiz. Haksızlık yapılıyorsa karşısında oluruz. Ali Erten kalsa da gitse de biz her zaman Karşıyaka'nın yanındayız" diye konuştu. 
 
Devrim Acar, aday olabileceğini açıkladı
 
Karşıyaka'da Kerim Çetin ve Mustafa Özçakar ile birlikte yönetimden istifa eden Futbol Şubesi eski Yöneticisi Devrim Acar, olağanüstü genel kurula gidilmesi halinde başkanlığa aday olabileceğini açıkladı. 
 
Acar yaptığı açıklamada. Başkan Ali Erten'in artık Karşıyaka'ya verecek bir hizmeti kalmadığını öne sürdü. Acar, "Basketbol takımımızın Barcelona Lassa, futbol takımımızın da Giresunspor ile oynayacağı kritik maçların ardından bir değerlendirme yapacağız. Eger kongre üyeleri ve delegelerimiz teveccüh ederse, başkanlığa aday olabilirim" diye konuştu.
 
Devrim Acar, basketbol ve voleybol şube yöneticilerinin hafta başında istifa edebileceğini, bu durumda kongrenin kaçınılmaz olacağını ileri sürerken, şöyle devam etti:
 
"Ali Erten kulübe bir milim katkı koyamadı. Bu işler vizyon ister. Cebinde parası olan, Karşıyaka'ya tüm gücüyle hizmet eden insanlar gerekli. Asla Karşıyaka'yı bırakmayacağız. Ancak Ali Erten görevde kalmada ısrar ederse kulüp özlenen seviyeye gelemez. Tek aday etrafında toplanılmalı. Bu isim ben olurum veya başka bir yönetici de olur. Yeter ki mutabakata varılsın." 
 
TÜZÜK ENGELİ
 
Devrim Acar, Karşıyaka'da olağanüstü genel kurula gidilmesi halinde başkan olabileceğini belirtirken adaylığının, tüzükteki bir maddeye takıldığı belirtildi. Kulüp tüzüğünün 30'uncu maddesine göre kulüp başkanı, 1 yılını doldurmuş veya 1 dönem yönetim kurulunda görev yapan ve bu süre içinde aidatını düzenli olarak ödemiş üyeler arasından seçilebiliyor. Devrim Acar'ın üyeliğinin geçen mayıs ayında yapılan kongre öncesi başladığını hatırlatan kulüp çevreleri, bu durumda aday olamayacağını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER