Kardemir Karabükspor'da 12 Sakat

Kardemir Karabükspor’da Mersin İdmanyurdu maçı öncesi 12 sakat futbolcu, sıkıntı yarattı, teknik direktör Tolunay Kafkas, maç kadrosunda 13-14 oyuncu olacağını söyledi.

Kardemir Karabükspor'da 12 Sakat
Kardemir Karabükspor pazartesi günü sahasında oynayacağı Mersin İdmanyurdu maçının hazırlıklarını Karabük Üniversitesi Ay Yıldızlı Stadı’nda sürdürdü. Tolunay Kafkas gözetiminde yapılan antrenmana sakatlıkları bulunan kaleci Waterman, Viola, Emre Güngör, Musa Çağıran, Emre Özkan ve Yiğit İncedemir katılmadı. Sakıtlıkları henüz tam iyileşmeyen Samba Sow, Akpala, İbrahim Serdar Aydın, Ahmet İlhan, Hakan Özmert ve Onur Ayık ise takımdan ayrı çalıştı.
 
Tolunay Kafkas, antrenmanın bitiminde İlhan ve Onur Ayık’ı maça yetiştirmeye çalıştıklarını, diğer oyuncuların oynamasının zor olduğunu söyledi. Maç kadrosunda 13-14 futbolcu olacağını belirten Kafkas, sıkıntılarının fazla sakat oyuncularından kaynaklandığını belirtti. Avrupa maçlarının takımı yıprattığını, kadro kurmakta ciddi sıkıntı yaşadığını ifade eden Kafkas, şöyle dedi:
 
"Viola, Akpala, Ahmet İlhan, Samba Sow darbeye maruz kaldılar. Buna da yapacak bir şeyimiz yok. Sakatların iyileşmesini ve takımın tekrar oturmasını bekleyeceğiz. Onun dışında şu anda takıma sahip çıkmak, destek olmak gerekiyor. Kardemir Karabükspor’un gerçek taraftarının bu maçlarda yanımızda olmasını çok istiyorum. Gerçekten zor bir dönemden geçen Kardemir Karabükspor’un gerçek taraftarının yanında olacağını düşünüyorum. Daha ligin çok başı. Takım iyi. Takımın tedirgin olacak bir durumu yok. Takım kötü oynarsa çanlar bizim için çalar. Ama şu anda öyle bir durum yok. Fakat ligin haftaları da ilerliyor. Bir an önce sakat oyuncuların iyileşmesi gerekiyor. Dışarıda oynasaydık bu kadar sakatın altından kalkamayabilirdik. Ama içeride oynuyoruz. Gerçek Kardemir Karabükspor taraftarı ile kazanmak istiyoruz."
 
Hakemlerin cesurca maç yönetmesini de isteyen Tolunay Kafkas, bu konuda şunları söşledi:
 
"Bizim tek istediğimiz bu. Bir mücadele var, bu mücadelenin tanımını iyi yapmak lazım. Yemek tarifi gibi bir mücadele değil. Eşit, şeffaf, dürüstçe bir mücadele olması gerekiyor liglerde. Bir takım birinci olacak, 3 takım düşecek küme düşecek. İyi olan şampiyon, gereğini yapamayanlar da küme düşecek. Bu dünyanın sonu değil. Buna böyle bakmak lazım."
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER