'Karate İyiye Gidiyor'

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, "Çok kaliteli müsabakalar izledik. Edindiğimiz izlenimler gösteriyor ki, Türk karatesi her geçen gün daha iyiye gidiyor" dedi.

 'Karate İyiye Gidiyor'
 
20-22 Kasım tarihlerinde Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’na 52 ilden 1200 sporcu, dereceye girebilmek için kıyasıya bir mücadele etti. Karate Federasyonu Başkanı Delihasan, geçmiş yıllara göre kalitenin biraz daha yukarıya çıktığını ifade ederken şunları söyledi:
 
"Bütün illerden şampiyonaya katılan sporcular olduğunu görüyoruz. Hepsi çok iyi hazırlanıp gelmişler. Geçen yıllara oranla hem il, hem de sporcu sayısı açısından daha kalabalık. Bu da Türk karatesinin her geçen gün daha iyiye gittiğini gösteriyor."
 
Türkiye Karate Federasyonu’nun, ’81 İlde Karate’ hedefiyle 2013 yılında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde karate yapılmayan illere hem antrenör, hem de malzeme gönderdiğini vurgulayan Federasyon Başkanı Delihasan, şöye devam etti:
 
"Bu çalışma kapsamında karateye başlayan ve ilk kez Türkiye Şampiyonası deneyimi yaşayan sporcular oldu. Bu proje kapsamında illere gönderdiğimiz antrenörlerimizin yetiştirdiği sporcular Samsun’a gelerek mücadele ettiler. Türkiye Şampiyonası deneyimi yaşadılar. Bu da bir ilk oldu. Demek ki doğru bir yolda gidiyoruz. Bu başarıyı devam ettirmek için çaba göstereceğiz."
 
Şubat ayında İsviçre’nin Zürih kentinde yapılacak 42’nci Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakaları ile ilgili de konuşan Türkiye Başkan Esat Delihasan, "Avrupa Şampiyonası’ndaki hedefimiz de genel sıralamada ilk beşin içerisinde yer almak" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER