'Kararımı Bugün Vereceğim'

Beşiktaş Milangaz Basketbol Takımı'nın başarılı başantrenörü Ergin Ataman, Beşiktaş ile Milangaz arasındaki sponsorluk görüşmelerinin sürdüğünü belirterek, ''Bugün saat 15.00'e kadar Erdoğan Demirören tamam ya da devam diyecek. Ben de ondan sonra kararımı vereceğim'' dedi.

'Kararımı Bugün Vereceğim'

 

Ataşehir'de bir inşaat firması tarafından yapılan projeyi ziyaret eden Ergin Ataman, siyah-beyazlı takımdaki geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
"Kararımı bugün vereceğim"
 
Beşiktaş Kulübü eski yönetim kurulu üyesi Şeref Yalçın, Beşiktaş Milangaz'ın oyuncusu Serhat Çetin ile siyah-beyazlı takımın genç kategori oyuncularının da katıldığı ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ataman, çok güzel bir sezon geçirdiklerini belirterek, ''Sezonla ilgili söylenecek çok bir şey kalmadı. 3 kupa kendisini gösteriyor. Bir takımın hayal edebileceklerinin de üzerinde her şeyi kazandığını düşünüyorum. Bunlar artık geride kaldı. Önemli olan istikrarın nasıl olacağı'' dedi.
Ataman, Beşiktaş Kulübü yönetimi ile Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in sponsorluk için şu an görüşme halinde olduğunu ifade ederek, ''Bu görüşmeler biraz gecikti. Sezon biteli 9 gün oldu. Bir belirsizlik hakim. Böyle olunca da çok ciddi transfer söylentileri ortaya çıkıyor. Gönül isterdi ki sezon bitmeden bu kararlar verilsin. Ama bu zamana kaldı'' ifadelerini kullandı.
 
Ergin Ataman, Erdoğan Demirören'e belli bir süre bekleyeceğine dair söz verdiğini anlatarak, bugün saat 15.00'ten sonra kararını vereceğini dile getirdi.
Kendisine gelen transfer teklifleriyle ilgili bir soru üzerine Ataman, ''Hangi kulüp beni transfer etmek istiyorsa, bu benim gibi bir profesyonel açısından gururdur. Bu kulüp Galatasaray olabilir, yurt dışından başka takımlar da olabilir. Böyle büyük kulüplerin gündeminde olmak onurdur. Beşiktaş camiasında çok güzel günler geçirdik. Burada efsaneleştik. Tabii ki gönlümüzde bu takımın bozulmayıp, önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil etmesi var. Ama hepimiz profesyoneliz. Ben Beşiktaş yönetimiyle sayın Erdoğan Demirören'e belli bir güne kadar bekleyeceğime dair bir söz verdim. Aslında bu süre 1-2 gün de sarktı. Ben o sözümde duruyorum. Bugün saat 15.00'e kadar Erdoğan Demirören tamam ya da devam diyecek. Ben de ondan sonra kararımı vereceğim. 'Ergin Ataman gider, Milangaz basketbol sponsorluğundan vazgeçer'. Ben şu sorumluluğu üzerime almak istemiyorum. Sonuç olarak biz bir aileyiz. Bu 3 kupa kolay kazanılmadı. Bir aile olarak kazandık. Bu aileyi ilk terk eden kişi ben olmayacağım. Ben bu sorumluluğu üzerime almak istemiyorum. Bugün saat 15.00'e kadar da cevap bekliyorum. Bugün de belirsizlik devam ederse, ben de yoluma bakmak zorundayım. Beşiktaş'ta da kalabilirim başka bir kulübe de gidebilirim ama sözümde duracağım. Ben bu sözümde dururken transferimi ya da birçok büyük kulübü riske ediyorum. Bu kariyerim ile ilgili bir sıkıntı ama ben böyle bir insanım, bugün saat 15.00'e kadar bekleyeceğim. Ondan sonrasını hep birlikte göreceğiz.'' dedi.
 
Ataman, geçtiğimiz sezon da sponsor sıkıntısı yaşadıklarını anımsatarak, yine aynı durumun yaşanması halinde Beşiktaş'ın takımdaki herkesi kaybedebileceğini söyledi.
Başarılı çalıştırıcı, THY Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olmalarından dolayı takıma acil transfer yapılması gerektiğini vurgulayarak, ''Benim ümidim, ben olayım ya da olmayayım Milangaz'ın sponsorluğa devam etmesidir. Acil olarak transferin yapılması gerekiyor. Avrupa'da oynayan üst düzey takımlar transferlere başladılar. Sponsorluk için zaman yok. Çünkü sponsorluk için konuşulan rakamlar 1-2 milyon değil ki. Artık 9-10 milyon dolar gibi rakamlardan bahsediliyor. Geçen sene 2,5 ay sponsorsuz kaldık. Beşiktaş Basketbol Takımı neredeyse gençler ile mücadele edecekti. Benim sözleşmem vardı. Kalmak zorundaydım. Kalmak zorunda olduğum için oradaydım. Son anda Erdoğan Demirören takıma sahip çıktı. Biz de o sahip çıkmaya, Milangaz ismini en yukarıya çıkaracak şekilde karşılık verdik. Şimdi Milangaz desteğini çekerse, Beşiktaş hepimizi kaybedebilir. Ben de gidebilirim. Bu çok riskli bir süreç olur.'' dedi.
Ataman, ''Galatasaray'dan ciddi bir teklif aldınız mı?'' sorusuna ''Hayır'' yanıtını verdi.
Beşiktaş Milangaz ile olan sözleşmesi sona eren Serhat Çetin ise şu ana kadar siyah-beyazlı kulüpten kimsenin transfer konusunda kendisiyle görüşmediğini söyledi. Serhat, Türkiye'nin en iyi takımında forma giydiğini dile getirerek, transferde ilk tercihinin Beşiktaş Milangaz'dan yana olduğunu ifade etti.
Ziyaretin sonunda Ergin Ataman, Şeref Yalçın, Serhat Çetin ile genç oyuncular, kendileri için hazırlanan basketbol topu şeklindeki pastayı, VARYAP Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Varlıbaş ile birlikte kesti. Varlıbaş, Ataman'a hazırlattıkları temsili kupayı verdi.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 10:41
YORUM EKLE

banner47