Karadeniz Ve Hazar Ülkeleri Karate Sampiyonası

Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Sampiyonasi Yomra Spor Salonu’nda basladi. Toplam 1008 sporcunun katildigi sampiyona Pazar günü 21 Yasalti kategorisindeki müsabakalarla sona erecek.

Karadeniz Ve Hazar Ülkeleri Karate Sampiyonası
 
Türkiye Karate Federasyonu takviminde yer alan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Açik Karate Sampiyonasi, Yomra Spor Salonu’nda basladi. Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’dan toplam 1008 sporcunun katildigi sampiyonanin ilk gününde minikler, ikinci gününde ise gençler müsabakalari gerçeklesti. Organizasyon, Pazar günü 21 Yasalti kategorisindeki müsabakalarla sona erecek.
 
Türkiye Karate Federasyonu Baskani Esat Delihasan, Trabzon’daki organizasyona olan katilimin karatenin geldigi noktayi gösterme açisindan çarpici oldugunu söyledi. Turnuvayi bundan sonraki yillarda da Trabzon’da yapmayi planladiklarini belirten Delihasan, "Türkiye’nin birçok ilinde oldugu gibi karate Trabzon’da da gelisme içinde. Biz de bu gelismeye destek verme adina takvimde en önemli müsabakalardan biri olan sampiyonayi gelecek yillarda da burada düzenlemeyi düsünüyoruz" diye konustu. Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Açik Karate Sampiyonasi Organizasyon Komitesi Baskani Ecvet Kurt da sampiyonanin en iyi sekilde gerçeklesmesi için bir aylik yogun bir süreç yasadiklarini söyledi. Kurt, bu sampiyonanin Trabzon karatesinin geldigi noktayi gösterme açisindan da önemli oldugunu vurguladi.
 
ATALAY DA IZLEDI
 
Yomra Spor Salonu’ndaki sampiyonayi eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da izledi. Dereceye giren sporculara madalyalarini veren Atalay, karate sporunun gelisimini memnuniyetle izledigini ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER