banner51

'Kapımız Sonuna Kadar Açık'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor Tesisleri’ni ziyaret ederek, eski başkan Recep Mamur ile birlikte yapımı tamamlanan modern spor tesisini gezdi. Özhaseki, "A milli takıma Kayseri olarak kapımız sonuna kadar açık" dedi.

'Kapımız Sonuna Kadar Açık'
Başkan Özhaseki, Kayserispor’da önümüzdeki günlerde yeniden olağanüstü genel kurul yapılabileceğini ve sarı- kırmızılı kulüpte en uzun süreli yöneticilik yapan Recep Mamur’un tekrar görev alabileceğini söyledi. Başkan Mehmet Özhaseki, şöyle dedi:
 
"Kayseri’de tesis, stad, hem de antrenman yerleri açısından önemli bir spor altyapısı var. Şehir olarak biz her türlü ulusal ve uluslar arası müsabakalara hazırız. Son yıllarda futbol ve salon sporlarında yaptığımız ev sahipliğiyle bunu kanıtladık. Şehircilik ve  spor konusunda parmakla gösterilen kentler arasındayız. İşte bu gün burada bulunduğumuz Kayserispor’un açılışı yapılacak yeni tesisleri 5 yıldızlı otel ayarındadır. Sahaları ve diğer spor tesisleride çabasıdır."
 
"TÜRK FUTBOLUNDA YAŞANANLAR İNSANLARI SOĞUTTU"
 
Kayseri Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Özhaseki, ezeli rekabet içinde olan Fenerbaçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi kulüplerin bile 15 milyonluk İstanbul’da stadları dolduramadığını anlatırken her şeyi Passolige bağlamanın doğru olmayacağını söyledi. Özhaseki şöyle devam etti:
 
"Passolig seyircinin stadlara gitmeyişinin tek nedeni de değil. Türk futbolunda son yıllarda yaşananlar, mahkemeler, olaylar, soruşturmalar derken insanlar futboldan soğudu. Stadlara gitmez oldu. Kısacası, futbola karşı soğuma oldu. Bunlara bir çözüm bulunması gerekli."
 
Kayserililerin Kayserispor ve Erciyesspor’a maddi ve manevi anlamda sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Özhaseki, bir hafta önce yapılan genel kurulda görevi bırakan ancak 28 yıldır Kayserispor’a hizmet eden eski başkan Recep Mamur’dan övgüyle söz ederek, tesisleri birlikte dolaştı. Mehmet Özhaseki, gazetecilerin sorusu üzerine Mamur’un yeniden başkan olabileceğinin sinyallerini vererek şöyle dedi:
 
"Kongre ile birlikte sanki bir boşluk ve sahipsizlik gibi durum olduğu için bu gün Kayserispor tesislerine geldik. Hepimizin Kayserispor’la ilgili beklentileri var. Herkes elini taşın altına sokmalı."
 
Özhaseki ile birlikte tesislere gelen Recep Mamur da 28 yıldır bu tesislerden içeri girdiğini belirterek, "Kayserispor bizim için bir başka anlam taşıyor. Onursal başkanımızla birlikte sarı kırmızılı ekibin geleceğini, beklentileri ve içinde bulunduğumuz durumu değerlendireceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER