Kadınlardan Özür Diledi

Kadınlar hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kadınlardan özür diledi.

Kadınlardan Özür Diledi
Trabzon Havalimanı’nda dün sabah yaptığı basın toplantısındaki, "Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım" sözleri büyük tepki toplayan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bu sabah kulübün resmi internet sitesinden yayınladığı açıklamada kadınlardan özür dilerken şu ifadeleri kullandı:
 
"Trabzonspor’un sportif manada uğramış olduğu haksızlıklara karşı vermeye çalıştığım mesajlarda kullandığım bir örneğin kadınlarımız tarafından yanlış anlaşıldığını üzülerek, bu cümlelerimi siyasi emellerine alet etme peşinde koşanları ise hayretle takip etmekteyim. Bugün beni kadınlarımız üzerinden eleştirmeye kalkanlardan daha çok kadına saygı duyduğumu ve onlar gibi menfaat beklemeksizin bu duyguyu taşıdığımın bilinmesini isterim. Kurtuluş savaşında cepheye mermi taşıyan kadınlarımızın bu ülkenin kurtuluşunda gösterdiği mücadeleyi bilecek kadar da tarihi bilgiye sahibim. Yaşamın her alanında eşit bir şekilde Türkiye’yi yönetmeye aday kadınlarımız bilsinler ki onlara vurulacak bir fiskeden eşime ve anneme vurulmuş kadar üzüntü duyarım. Konuşmamın bir bölümünde kullandığım cümlelere farklı anlamlar yüklenerek vermeye çalıştığımız mesajları kimse kendine göre yorumlamasın. Benim nasıl bir mesaj vermek istediğimi anlayanlar çok iyi anlamıştır. Kullandığım ifadelerimin yanlış anlaşılmasından dolayı istemeyerek üzdüğüm kadınlarımızdan özür diler Cumhuriyetimizin 92’nci Yıldönümünü coşkuyla kutlarken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlatmak isterim; ’Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını böyle analar yetiştirmiştir."
 
Başkan Hacıosmanoğlu’nun açıklamasında yaşlı bir kadının elini öperken çekilmiş birn fotoğrafı kullandığı da dikkati çekti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER