Jimnastik Milli Takımı Mersin'de

Mersin’e gelen Jimnastik Milli Takımı, Çin’in Nanning kentinde düzenlenecek olan Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor.

Jimnastik Milli Takımı Mersin'de
3-12 Ekim 2014 tarihleri arasında Çin’in Nanning kentinde düzenlenecek olan Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’na hazırlanan Artistik Cimnastik Milli Takımı Mersin’e geldi. 4 antrenör, 1 hakem ve 1 masörden oluşan 6 kişilik teknik ekip ile 6 sporcu, Çin’den ödülle dönmek için antrenmanlarına başladı. Sorumlu antrenör Şenol Gündoğan, Dünya Şampiyonası yolundaki son kamplarını Mersin’de yapıklarını belirterek, "Burası bize bir yarışma provası niteliğinde antrenman yapmamızı sağlayacak konumda. Yarışmaya takım olarak hazırlanıyoruz. Hedefimiz Dünya Şampiyonası’nda takım olarak ilk 24’e girmek. Bu bizim için şu ana kadar takım olarak hedeflediğimiz en yüksek derece. Onun dışında bireysel olarak bazı sporcularımızdan final ve final neticesinde madalya hedefliyoruz. Sıkı çalıştık umuyoruz ki bu son kamp dönemi bizim için hayırlı olur ve güzel bir neticeyle ülkemize döneriz" dedi.
 
Artistik Cimnastik Milli Takım oyuncularından Ferhan Arıcan, Artistik Cimnastik Milli Takımı olarak yaklaşık iki aydır kampta olduklarını ifade ederek, "İlk kez takım olarak bu kadar uzun bir kamp dönemi yaşıyoruz ve takım olarak bu kadar büyük bir hedefimiz var. Boğaziçi Şampiyonası ve Macaristan turnuvası geçirdik. Şimdi de bizim için çok önemli olan Çin’de yapılacak olan Dünya Şampiyonası için hazırlanıyoruz. Takım olarak hedefimiz ilk 24’e girerek önümüzdeki yıl yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda olimpiyat kotasını alarak takım halinde katılabilmek. Bireysel olarak hedefim ise paralel alette final yapıp madalya almak ve yeni hareketim Arıcan-3’ü denemektir. Bundan sonraki hedeflerimiz bunlar. Yani dünya şampiyonası ve ardından olimpiyatlara katılıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek" diye konuştu
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER