banner9

İzmirli Sörfçü Dilara'ya Durmak Yasak

Hedefini 2016 Rio Olimpiyatları olarak belirleyen İzmirli sörfçü Dilara Uralp, olimpiyat barajını aşabilmek için bir yarıştan diğerine koşuyor.

İzmirli Sörfçü Dilara'ya Durmak Yasak
İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin desteğiyle bir yıl boyunca 7 farklı ülkede yelken açan Dilara, geçen hafta ABD’nin Miami kentinde Dünya Kupası’nın ilk ayağında yarışırken, şubat ayı sonunda İsrail’de, mart sonunda ise  İspanya’da iki önemli organizasyona katılıp, olimpiyat vizesini almak için ter dökecek. Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2016 Rio için aday sporcu seçtiği başarılı sporcu, "Yolun sonu Brezilya" dedi.
 
İsrail’de 20-27 Şubat tarihlerinde düzenlenecek RS:X Dünya Şampiyonası öncesi bu ülkede 10 gün kamp yapacağını, 28 Mart-2 Nisan tarihleri arasında ise Rio yolunda son dönemeç olarak gördüğü İspanya Palma’daki Princess Sofia Regatta’ya katılacağını dile getiren Dilara, "Ekim ayında Umman’da katıldığım yarışlardan sonra üç ay boyunca çok sıkı antrenman yaptım. Özellikle kuvvet ve kondisyon çalışmalarına ağırlık verdim. Kendimi çok güçlü ve hazır hissediyorum. Tek hedefim olimpiyat vizesini alıp, Rio’da ülkemi en iyi şekilde temsil etmek" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER