İzmir'de Binicilik Heyecanı Sürüyor

İzmir Atlı Spor Kulübü’nde binicilik heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Ben TV’den canlı yayınlanan yarışmalarda onlarca yarışmacı engelleri birincilik için aşmaya çalıştı.

Burak Cilasun / Ben TV
 
İzmir Atlı Spor Kulübü’nde Atatürk Kupası ile birlikte gerçekleşen yarışmalarda heyecan sürüyor. 2. gün müsabakalarında teşvik yarışlarının yanı sıra TBF Kupası, TSYD Kupası, Anemon Kupası ve finalde de İnönü Kupası gerçekleştirdi. 
 
Mücadelelerde Türkiye Binicilik Federasyonu Kupası'nı Casanovar isimli atıyla Sencer Can, Anemon Kupası’nı Paula Pocalino isimli atıyla Sencer Horasan, Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası'nı Andorra isimli atıyla Taha Yedikardeş ve 7 bin lira ödüllü İnönü Kupası’nı Village Born M isimli atıyla Emre Eratıcı kazandı.
 
Öte yandan yarışmaları yerinde takip eden Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Tunç Çapa da İzmirli ailelere tavsiyede bulundu. Ailelerin çocuklarını bu spora yönlendirmelerinin faydalı olacağının altını Çizen Çapa, iş adamlarına da seslendi ve "Trafikten bıkmadınız mı hala? Ata binin." dedi.
 
Öte yandan TSYD Kupası’nın ilk üç ismi Taha Yedikardeş, Doğasu Aksoy ve Deniz Üretmen, Ben TV kamerası aracılığıyla sevinçlerini paylaştılar.
 
Yarışmanın birincisi Taha Yedikardeş, ilk derecesini 6 yaşında elde ettiğini, ikinci Doğasu Aksoy ise biniciliğe 7 yaşında başladığını anlatırken 3. Deniz Üretmen de dereceye girdiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER