banner51

'Irkçı Tezahüratlara Maruz Kalıyoruz'

Şanlıurfaspor’un basın sözcüsü Gökhan Gökmen, deplasman maçlarında ırkçı tezahüratlara maruz kaldıklarını ve bundan sonraki maçlarda buna benzer saldırılara maruz kalmamak için federasyonun gerekli önlemleri alması gerektiğini söyledi.

'Irkçı Tezahüratlara Maruz Kalıyoruz'

 

PTT 1. Lig’de mücadele eden Şanlıurfaspor’da basın sözcüsü Gökhan Gökmen son haftalarda deplasmanda yaşanan ırkçı tezahüratlar ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Şanlıurfaspor Kulübü Basın Sözcüsü Gökhan Gökmen yaptığı yazılı açıklamada, "Takım ve taraftarlarımız deplasman maçlarında ırkçı tezahüratlara maruz kalıyor. Bundan sonraki maçlarımızda benzeri saldırılara maruz kalmamak için federasyonun gerekli önlemleri almasını istiyoruz. Şanlıurfaspor haftalardır deplasmanlarda ırkçı söylemlere maruz kalıyor. En son Kahramanmaraşspor ile oynadığımız lig maçında vahşi saldırılara maruz kaldık. Şanlıurfaspor ve taraftarlarımız, gittiğimiz bazı deplasmanlarda ağır ırkçı, şoven ve fiziki saldırılara maruz kalmaktadır. Türkiye’de geçmişte Diyarbakırspor şimdi de Şanlıurfaspor’un müsabakalarında bu sloganların atıldığını ve bunun ırkçı bir söylem olduğunu, nefret söyleminin tipik bir örneği olduğunu her kesim kabul etmektedir. Kahramanmaraş’ta oynadığımız ve 2-0 galip ayrıldığımız maçta yaşananların maçın önüne geçmesinden dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Karşılaşmada takımımıza ve şehrimize karşı ırkçı söylemleri şanlı kentimize yakıştıramadığımızı ve üzüntü duyduğumuzu bildirmek istiyoruz. Gittiğimiz bazı deplasmanlarda Şanlıurfaspora karşı ‘PKK dışarı’ tezahüratları bizleri son derece rahatsız etmektedir. Geçmişte bunun acısını Diyarbakırspor çekmiştir. Bayrağını ülkesini milletini seven bir kent için yapılan bu tür söylemler karşısında suskunluğumuzu bozmak istiyor, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz" dedi.
 
Gökmen, açıklamasının devamında, haftalardır kazanamamanın stresi ile çıktıkları bir maçtan galip ayrıldıklarını ifade ederek, "Devre arasında hocamızın raporu ve yönetim kurulumuzun onayı ile bazı futbolcu arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık. Kendilerine Şanlıurfaspor’a vermiş olduğu emeklerden dolayı da teşekkür ediyoruz. Sahada mücadele eden ve koşan futbolcuları transfer ederek yolumuza devam ettik. Neredeyse yeni bir ekip olarak Kahramanmaraşspor karşısına çıktık ve güzel bir futbol sergiledik. Genelde genç oyunculardan kurulmuş olan takımımız, 90 dakika boyunca, rakibe pozisyon bile vermeden maçı kazanmasını bildi. Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu olarak futbolcu arkadaşlarımızı ve teknik heyetimizi kutluyor, önümüzdeki maçlarda kendilerine başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2014, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER