İnter'li Yıldızdan Terim'e İnce Mesaj

Futbol kariyerinde birçok başarıya imza atan Inter'in Sırp futbolcusu Dejan Stankoviç, yaz tatilini geçirdiği ülkesinde Türk futbolu hakkında DHA'ya açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Türk futboluyla ilgili övgü dolu sözler sarf eden Stankoviç, "Son yıllarda Türk futbolunda büyük bir ilerleme var. Oradaki büyüleyici atmosferde hangi futbolcu oynamak istemez ki" dedi

İnter'li Yıldızdan Terim'e İnce Mesaj

 

Inter'in Sırp futbolcusu Dejan Stankoviç, yaz tatilini geçirdiği ülkesinde DHA'ya yaptığı açıklamada, Türk futbolundan övgü dolu sözlerle bahsetti. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'i çok beğendiğini söyleyen Stankoviç, "Geçen yıl Galatasaray'la ismim bir çok kez anılmıştı, fakat olmadı. Bana göre Fatih Terim sadece Türkiye'de değil dünya çapında başarılı bir isim. Tabii ki onunla çalışmayı çok isterdim. Artık futbol kariyerimin sonuna doğru yaklaşıyorum. Yaklaşık iki sene daha top oynayıp futbola son noktayı koymak istiyorum. Futbola hangi ülkede nokta koyacağıma henüz net bir karar vermedim, ama Türk futbolundaki o muhteşem atmosferi yaşamak isterim" diye konuştu.
Son yıllarda Türk futbolunda büyük bir ilerleme olduğunu kaydeden Stankoviç, "Yıllar önce Avrupa'da top koşturan Türk futbolcu sayısı ile şu andaki Türk futbolcu sayısını karşılaştırın, Türk futbolunun hangi noktaya geldiğini çok daha iyi görürsünüz. İnanın ki, Türk futbolunu ben çok başarılı buluyorum. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, bunlar gerçekten büyük takımlar. Emre ile iyi bir arkadaşlığımız var. Futbolunu çok beğeniyorum" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 09:37
YORUM EKLE

banner47