banner51

İngiliz Basını CAS'a Güveniyor

İngiliz medyasında Fenerbahçe ile Arsenal arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Play-off maçıyla ilgili yorumlarda, Fenerbahçe’nin şike iddiaları nedeniyle Avrupa’dan men edilmesinin ihtimaline dikkat çekiliyor.

İngiliz Basını CAS'a Güveniyor

Yorumlarda Fenerbahçe’nin Spor Tahkim Mahkemesi CAS’ın önümüzdeki hafta vereceği kararla men edilmesi durumunda, Arsenal iki ayaklı turu kaybetse dahi Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam edeceği ifade ediliyor.

 
BBC Türkçe servisinin haberine göre İngiliz basını Arsenal’in elenmesi durumunda da yoluna devam edebileceğini belirtiyor. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Independent gazetesi, "Neden Fenerbahçe galibiyeti anlamsız olabilir" başlığını kullanmış. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın fotoğrafının kullanıldığı haber, "Tartışmalı Başkan üzerinde yoğunlaşan şike skandalı, Türklerin ihracıyla sonuçlanacak gibi" alt başlığıyla sunuluyor.
 
Guardian gazetesinin Fenerbahçe-Arsenal maçıyla ilgili ön haberine de, "Mahkeme kararı belirirken Fenerbahçe endişeli" başlıklı bir analiz eşlik ediyor. James Riach, gelişmeleri özetlediği analizinde Fenerbahçe’nin masum olduğunu ısrarla savunduğuna dikkat çekerek, "UEFA da Arsenal ile olan maçı nefesini tutarak izleyecek" diyor.
 
Daily Telegraph’ta Jeremy Wilson, geçen hafta kendi evinde Aston Villa’ya yenilen ve transferlerde yetersiz olduğu gerekçesiyle taraftarın tepkisini toplayan Arsenal’in, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda kendi evinde olduğundan daha rahat oynayabileceğini belirtiyor. Wilson, CAS’ta Fenerbahçe aleyhine karar çıkması durumunda, hem Arsenal’in hem de Fenerbahçe’nin ön eleme turunda devre dışı bıraktığı Salzburg’un hak talebinde bulunabileceğine dikkat çekiyor.
 
Times’ın baş futbol muhabiri Oliver Kay, Arsenal’in "dev baltasını bileyen tecrübeli ve agresif" Fenerbahçe karşısında sınav vereceği ifade ediliyor. Fenerbahçe’nin durumu nedeniyle, Arsenal’in her iki maçı da kaybetse bile Şampiyonlar Ligi’ne devam edebileceği belirtilen haberde, Arsenal Teknik Direktörü Arsen Wenger’in şu sözleri aktarılıyor: "Doğrusu hikayeyi bilmiyoruz, bu yüzden üzerinde konuşmak istemiyoruz. Biz sahada kazanmak istiyoruz. Sadece buna odaklanacağız."
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER