İnegöl Bld.spor-Galatasaray: 3-1

Türkiye Erkekler Valeybol 1’inci Ligi’nde, sarı ve karmızı kartların havada uçuştuğu, filenin tamiri ve Elektrik dalgalanması sonrası salonun ışıklarında oluşan problem nedeniyle yaklaşık 2,5 saat süren müdeleden gülerek ayrılan Galatasaray HDİ Sigorta’yı 3-1 yenen İnegöl Belediyespor oldu.

İnegöl Bld.spor-Galatasaray: 3-1
İnegöl Belediyespor ilk sete hızlı başlayarak farkı açtı. Galatasaray ilk teknik moladan sonra oyuna ağırlığını koyarak farkı kapattı ve öne geçti. Oyunun son anlarında kıyasıya mücadele olurken Galatasaray ilk seti 28-26 kazanmasını bildi.
 
İkinci sete iyi başlayan İnegöl Belediyespor taraftarının desteği ile oyuna ağırlığını koydu. Kıyasıya mücadelenin olduğu ikinci sette maçın hakemi İnegöl Belediyespor’dan bir Galatasaray HDİ Sigorta’dan 2 oyuncuya kırmızı kart gösterdi. İkinci setin sonlarına doğru Galatasaraylı sporcunun fileye teması sonucu file esnedi. Hakem görevlilerin fileyi tamir etmesini isteyince oyun bir süre durdu. Tekrar başlayan oyunda İneögl Belediyespor üstünlüğünü koruyarak 35 dakika sonunda 25-22 kazanmasını bildi ve oyuna eşitliği getirdi.
 
Üçüncü sete daha iyi başlayan Galatasaray’da Urango ikinci Kırmızı kart görerek ceza sahasına gönderildi. Galatasaray antrenörü Nedim Özbey masa hakemine yaptığı itiraz sonrası oyuncusunun yanına ceza sahasına gönderildi. Bu dakikadan sonra İnegöl Belediyespor taraftarının desteği ile seti 25-20 kazanarak setlerde 2-1 öne geçti.
 
Dördüncü sete Gomez’in etkili oyunu ile başlayan İnegöl Belediyespor rakibine üstünlük kurdu. Elektrik dalgalanması sonrası salonun ışıklarında oluşan problem nedeniyle hakem oyunu durdurdu. 20 dakika aradan sonra oyun kaldığı yerden etti. Taraftarın desteğini arkasına alan İnegöl Belediyespor Yordanov’un etkili smaçları ile seti 25-21 maçıda 3-1 kazanmasını bildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER