İlk Teklif Fenerbahçe'den Geldi

Real Madrid teknik direktörü Mourinho, Fenerbahçe'nin, kendisine ilk teklifte bulunan ilk yabancı takım olduğunu bildirdi.

İlk Teklif Fenerbahçe'den Geldi

İspanyol ekibi Real Madrid'in Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho, Türk futbolu ve Türk oyuncularla ilgili açıklamalarda bulundu.
Çırağan Sarayı'nda düzenlenen ''Sürdürülebilir Başarı İçin Liderlik Konferansı''nda sunucu Acun Ilıcalı'nın sorularını yanıtlayan Portekizli çalıştırıcı, Real Madrid'de İspanyol oyuncudan çok Türk oyuncu olduğunu kaydederek, ''Türk oyuncular çok iyi çocuklar. Haklarında sadece iyi şeyler söyleyebilirim. Sportif başarı konusunda Mesut gelir gelmez, kazananlardan oldu. Real Madrid gibi bir kulüpte bu çok zordur. Çünkü zafer hepimize bağlı'' dedi.
Nuri ve Hamit'in önemli sakatlıklarla takıma geldiğini vurgulayan Mourinho, ''Nuri ve Hamit iyi bir başlangıç yapmadılar. İyi başlangıç yapmadığınız zaman da iyi bitirmeniz zor olur. Onlar önemli sakatlıkla geldiler. Diğerleri çalışırken onlar bir ameliyattan diğerine gidiyorlardı. Ekip geliştikçe başka oyuncular da geliyor, başarılı oluyorlar. Sakatlar için durum zorlaşıyor. Zor bir dönemden geçtiler. Acaba bu durumlarını geriye döndürebilecekler mi? Çünkü iyi oyuncular'' diye konuştu.
Sinpaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Jose Mourinho'nun 2003 yılında Fenerbahçe'den teklif aldığını kendisine söylediğini aktarırken, araya giren Acun Ilıcalı'nın, ''Fenerbahçe'ye gelmeme yanlışını nasıl yapmış?'' demesi, salonda gülüşmelere neden oldu.
Esprili bir şekilde ''Daha çok gençtim'' diyen Mourinho, ''Porto'yu çalıştırıyordum. O yıl UEFA Kupası Şampiyonu olmuştuk. Fenerbahçe bana teklifte bulunan ilk yabancı takımdı. Ama bir duygu geldi içimden ve Porto'da kaldım. Ardından da Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduk'' ifadelerini kullandı.
İspanya'da Atletico Madrid forması giyen Arda ile ilgili övgü dolu sözler kullanan Portekizli çalıştırıcı, milli futbolcunun iyi oynayıp takımında önemli bir oyuncu konumuna geldiğini vurgulayarak, ''Şampiyonlar Ligi'nde oynamadı ama UEFA Avrupa Ligi de tüm dünyada yayınlanıyor. İspanya'da iyi bir imaj yarattı, yetenekli bir oyuncu olarak tanındı. Türkiye'nin dışındaki ilk yılıydı ve tamamen farklı bir kültürde yaşadı. Bendeki algısı pozitif oldu'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER