Hurma Sabır İstedi

Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, iyi bir takım iskeleti kurduklarına inandığını belirtirken, "En büyük sıkıntımız sabırdan yana" dedi.

Hurma Sabır İstedi
Süleyman Hurma, ceketinin yakasında, “Önce Vatan” yazan rozetle Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Konuşmasına, "Biz milletimizin askerimizin, polisimizin, devletimizin sonuna kadar yanındayız" diyerek başlayan Süleyman Hurma, şehitler için üzüntülü olduklarınrız vurguladı.
 
Süleyman Hurma, terör olayları nedeniyle maçların oynanıp oynanmamasıyla ilgili bir soruya da şu cevabı verdi:
 
"Evlatlarımız bir biri yere düşerken, futbol konuşmak ve oynamak güzel bir şey değil. Ancak şunu da söylemek istiyorum. Biz devlet adamı değiliz. Bu işin stratejisini hesaplayacak bilgiye sahip değiliz. Halkız, spor adamıyız. Biz sadece sevinir, üzülürüz. Vergimizi veririz, ülkemiz için çalışırız. Onun ötesinde bir şeyi bilmek kolay değil. Devlet büyüklerimiz bu konuda ne düşünür bilmiyorum. Ama teröristler istedi, diye ülkenin durmasını da akla uygun bulmuyorum. Futbol bir eğlence. Evlatlarımız şehit olurken eğlenmeyeceğiz, içimiz kan ağlayacak. Ama yaşamımızı da sürdürüyor olmamız gerekir ki, o hainlerin ekmeklerine yağ sürmeyelim. Ama ülkemiz devletimiz, ne karar alırsa biz o karara kayıtsız şartsız uyacak kadar ülkemizi, insanımızı seviyoruz."
 
"KONSANTRASYON BOZULDU"
 
Süleyman Hurma, herkesin konsantrasyonunun bozulduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Çok hoş günler yaşamıyoruz. İlla bir şeyler söylememiz gerekirse, Trabzonspor büyük bir kulüp. Kendi dinamikleri olan, Türk futbolunda devrim yaratmış, şampiyonluğu İstanbul’un dışına çıkarmış, Anadolu’nun beyi olmuş, çok değerli spor ve spor adamları üretmiş bir kulüp. Böyle bir kulübün sportif direktörü olmaktan gurur duyuyorum. Umuyorum ki bu sezon ve önümüzdeki sezon camiamızın istediği, beklediği başarıları yerine getirebiliriz. Taraftarımız bizden yıldız oyuncusu olan, savaşan, mücadele eden ve Trabzonspor ruhu olan bir takım istiyor. Biz de taraftarlarımızı sahada istiyoruz. Kombine biletlerimizin sayısının artmasını ve tribünlerin dolmasını istiyoruz."
 
"TAŞLAR HENÜZ YERİNE OTURMADI"
 
Süleyman Hurma, büyük kulüplerin transferleri temmuz ayına bırakmaması gerektiğinin altını çizdi. Koşullar ve imkanlar ölçüsünde transferler gerçekleştirdiklerini söyleyen Hurma, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Önümüzdeki transfer dönemlerinde çok daha yüksek kalitede ve çok daha düşük maliyette oyuncuları transfer edeceğiz. O çalışmalarımız başladı. Mutlaka Trabzonspor taraftarının arzu ettiği sonuçları buraya getirecek kadroyu oluşturacağız. Şu anda taşlar tam olarak yerine oturmadı. Beklediğimiz ve arzu ettiğimiz durumu henüz oluşturamadık. Bir takım oyuncuları göndermek, getirmek kolay değil. Bunlar bütçe ve para meselesi. Hepsini göz önüne aldığımızda taşları yerine oturttuğumuz söylenemez."
 
"BOSİNGWA EN İYİ İHTİMALLE MART’TA"
 
Sakatlıkları süren Bosingwa ve Alex Bourceanu’nun durumuyla ilgili de bilgi veren Süleyman hurma, şu ifadeleri kullandı:
 
"Bosingwa, mukaveleli oyuncumuz. Şu anda sakatlığı sürüyor. Sanıyorum ki mart ayında takıma dönebilir. Eğer çok iyi çalışırsa, ekstra bir sakatlık çıkmaz ise mart ayında sahada olabilir. Şu anda mukavelesini uzatmak gibi bir düşüncemiz yok. Bekleyip durumunu görmek istiyoruz. Alex Bourceanu hala sakat. Sakatlığı tekrar nüksetti. O da fiziksel ve performans olarak iyi durumda değil."
 
KAPTANLIK SORUNUMUZ YOK
 
Süleyman Hurma, kaptanlığın Mbia’ya verileceğiyle ilgili iddiaları konusunda da, "Takımınn kaptanı var, 2’nci kaptanı var. Böyle bir sorunumuz olmadı. Gündemde böyle bir düşünce yok. Aklımıza gelmedi. Aklımıza gelmeyen bir şey de yazılıp çiziliyor. Sanıyorum ilerideki günlerde bu tarz haberler daha da şiddetlenerek devam edecek" diye konuştu.
 
"KAZANMAYI İSTERİM"
 
Hafta sonunda Kayserispor ile yapacakları karşılaşmayla ilgili düşüncelerini de açıklayan Süleyman Hurma, şöyle konuştu:
 
"10 yıl Kayserispor’da çok iyi şeyler yaşadık. Orada güzel günler de kötü günler de geçirdik. Şu anda orada Trabzonspor’da oynamış, hocalık yapmış biri var. Futbol böyle bir oyun. Tek dileğim şu olacaktır. İnşallah kötü bir şey olmaz. Temiz bir maç olur, sakatlık olmaz. İnşallah hakem hatası nedeniyle kimse kaybetmez. Bir profesyonel olarak tabii ki kazanmayı isterim."
 
"LİG ŞU ANDA FLU"
 
Ligin ilk 3 haftası itibarıyla takımlarla ilgili net bir fotoğrafın ortaya çıkmadığını vurgulayan Süleyman Hurma, şunları söyledi:
 
"Şu anda daha flu. Bizim hedefimiz öncelikle bir takım kurmak, bir takım oluşturmak ve şampiyonluk yarışı içine girmek. Şampiyon olabiliyorsak olmak, olamıyorsak da, taraftarın, (Eğer iki oyuncu daha alırsak, şu noktaları takviye edebilirsek bu takım şampiyon olabilir) diyeceği bir takımı ortaya çıkarmak. O resim yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Çünkü iyi, ciddi bir iskeletimiz var. Bundan sonra yapacağımız bu takımı mümkün olduğunca birbirine bağlamak, yüksek oyun kalitesine sahip olmak, eksikliklerini de doğru bir şekilde tespit edip doğru oyuncuları aksayan yerlere koymak. Onu becerebilirsek Trabzonspor, bu oluşturduğu kadroyla 5-6 sene ciddi yerlerde olabilecek ve arzu ettiği şampiyonlukları yaşayacaktır. En büyük sıkıntımız sabırdan yana. Bir de nelerin ne şekilde, nasıl yapıldığını, Trabzonspor menfaatlerini bir kez daha gözden geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum."
 
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER