banner51

'Herkesi Bursaspor Etrafında Buluşturmalıyız'

Fan Club Derneği’nin 547. geleneksel birlik, beraberlik toplantısı Almira Otel’de gerçekleştirildi. 

'Herkesi Bursaspor Etrafında Buluşturmalıyız'
 
Yemeğe, Bursa Fan Club Derneği Başkanı Ali Ademoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Direktör Şenol Güneş, İdari Menajer Adil Cenkçiler ve futbolcu Ozan Tufan katıldı. Teknik Direktör Şenol Güneş, tüm Bursa halkının Bursaspor etrafında toplanması gerektiğini vurguladı. Güneş yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Taraftarlarımız, kulübümüzü seviyor. Takımla birlikte olmak istiyor. Ama zaman zaman maçlarımızda cezalar alarak maddi ve manevi kayıplar yaşıyoruz. Bunları çözebilmek için zaman zaman bir araya gelmeliyiz. Bu yıl şu ana kadar 500 bin TL civarında kulübümüz para cezası aldı. Biz istiyoruz ki, gelen taraftarlarımızı stadyumdan kaçırmayalım, onların daha çok katkı yapmalarını sağlayalım. Bu noktada biraz daha katkıda bulunmak lazım. Kore’de görev yaptım. Kore ile bizim aramızda din, dil farkı var. Orada taraftar Fan Club olarak kendi aralarında toplanıp kulübe destek olurlar. Oldukça çok büyük üye sayıları vardır. Sezon sonlarında geceler düzenlerlerdi. Bu gecelere çok üst seviyede katılırlar. Fikirlerini söylerler, fanatiklik göstermezler. Bursa’nın etkin iş adamlarısınız. Hem kendilerini iyi temsil etmesi hem de kulübün büyümesi için taraftarların yönlendirilmesinde büyük emek sarf edilmesi gerekiyor. Her hafta cezalar alıyoruz. Ben diyorum ki; madem ki izleniyoruz iyi izlenim bırakalım. Hepimiz kazanalım. Bursaspor kazansın, Fan Club kazansın, şehir kazansın. Burası çok büyük bir kent. Geldiğimden beri çok davet aldım. Hiçbirine gidemedim. Bursa’da yaşayan, doğulu, Karadenizli, göçmen kim olursa olsun ortak değer olan Bursaspor etrafında bu insanları buluşturalım. Burada doğan, doyan, çocuklarını burada büyüten insanları Bursaspor etrafında buluşturalım. Bu duyguyu ortak bir hale getirmek lazım.
 
YEPYENİ SPOR YARATMALIYIZ
 
Bir sürü başkanlık yapan değerli insanlarımız oldu. Aramızdan ayrılanlar oldu. Onlara da buradan rahmet diliyorum. Hepsi Bursaspor’a katkı yapmak için geldi. Yaptıkları doğruları devam ettirerek yepyeni Bursaspor yaratmalıyız. Düşünce altyapısı oluşturmalıyız. Sezon başında camiada bir karamsarlık vardı. Daha sonra da gelen sonuçlar ile farklı bir hava oluştu. Çok erkenden elde ettiğimiz iyi sonuçlar da bizi batırabilir. Sabır sabır diyerek de beklemek de bizi batırabilir. Bu hepimizin işi. Bu şehir Bursaspor’u sahiplenmeli. Ben ne kadar söz sahibiysem, maçlarımızı izleyen taraftarlarımız da söz sahibi olmalıdır. Sizlerde fikirler üretiyorsunuz. Ortak doğrularımızı kullanmadığımızı görüyorum. Biraz hoşgörülü olmak lazım. Bu şehir tarihi, turistik, sanayisi olan bir kent. Denizi var, dağı var. Her şeyi var. Altyapısından oyuncu çıkartabiliyor. Bu şehre her futbolcu gelmek ister. Bursaspor başarıyı ve başarısızlığı görmüş. Kötü günlerden ders çıkartmalıyız. Şampiyonluk yaşamış 4 takımın avantajları var. Bizim de avantajlarımız var.
 
OZAN TUFAN ŞEHRE ÖRNEK OLUYOR
 
Bugün genç oyuncumuz Ozan Tufan sahada sorumluluk alıyor. Şehre örnek oluyor. Altyapıya model oluyor. Onun da sorumlulukları var, bizimde. Onun için hata yapma lüksü yok. Çok güzel bir yerdeyiz. Kıymetini bilelim. Geçmiş dönemde futbolcuyken kampa geldiğimiz yer Bursa’ydı. 15 gün hiç saha görmeden çalışıyorduk. Cazibesi çok fazla olan bir şehirdeyiz. Hepimizin çok istediği başarılar şampiyonluklar inşallah gelir. İnşallah Ozan gibi çok daha fazla oyuncu üretimi yaparız. Ülkemize sunarız. Sizin beklentilerini biliyoruz. Sabırsızlık hepimizde var. Biran evvel şampiyonluk istiyoruz. Kombinelerin satışından dolayı çok üzgünüm. Taraftarlarımız kombine, bilet almalı, kulübün lisanslı ürünlerini almalı. Bu bir paylaşımdır. Sezon başında belki kırılmalar da oldu. O benim üzüntümdür. Beni ağırladığınız sizlere çok teşekkür ediyorum."
 
OZAN TUFAN: "SPOR’UN EN İYİ YERLERE GELMESİNİ İSTİYORUZ"
 
Genç futbolcu Ozan Tufan gecede yaptığı konuşmada, “Beni buraya davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Benim için güzel bir anı oldu. Bursaspor olarak inşallah çok güzel yerlere geliriz. Tek temennim de bu” diye konuştu.
 
Bursa Fan Club Başkanı Ali Ademoğlu, Teknik Direktör Şenol Güneş’e Bursa çinisi olan kahve takımı hediye etti. Ademoğlu ayrıca Başkan Recep Bölükbaşı ve Teknik Direktör Şenol Güneş’e özel tasarlanmış Bursaspor rozeti takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 01:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER