banner51

Her Şey Rio 2016 İçin...

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: "Rio 2016 yolunda unutulmaz başarılara imza atmak için çalışmalarımızı hızlandırdık"

Her Şey Rio 2016 İçin...
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: "Rio 2016 yolunda unutulmaz başarılara imza atmak için çalışmalarımızı hızlandırdık"
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2016 Rio De Janerio Olimpiyat Oyunları’na 1.5 yıl kala farklı konu başlıklarında çalışmalara hız verdi. Olimpiyat Oyunlarında sporcu katılımının yanında sportif başarıya da büyük önem veren Bakanlık, çalışmalar sonucunda olimpiyatlara hazırlık sürecinde federasyonlarla iş birliğine giderken, yol haritasını da belirledi.
 
2016 Rio Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na yönelik hazırlık sürecini bizzat takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Rio 2016 yolunda unutulmaz başarılara imza atmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu noktada başta federasyonlarımız olmak üzere herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Ülke sporuna yakışır başarılar elde etmek adına çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürmemiz şart" diye konuştu.
 
"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR SPOR ÜLKESİ, BUNU DA RİO’DA EN İYİ ŞEKİLDE GÖSTERECEK"
 
"2016 Rio de Janeiro Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın ülke spor tarihinde sadece katılım bazında değil sportif başarı konusunda da rekorlarla hatırlanması adına elimizden geleni yapacağız" diyen Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Rio 2016’ya tarihimizin en yüksek sporcu sayısıyla gitmek istiyoruz. Bunu gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum ama buradaki hedefimiz sadece bu konu başlığında sınırlı kalmamalı. Umuyorum ki, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları, en fazla madalya kazandığımız organizasyon olarak da kayıtlara geçecek. Bunu sağlamak için elimizden gelen her türlü çabayı ortaya koyacağız. "
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin önemli bir spor ülkesi olduğunu belirterek, "Bunu da 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda en güzel örnekleriyle dünyaya göstereceğiz" dedi.
 
FEDERASYONLARLA OLİMPİYATLARA HAZIRLIK SÜRECİNİN PLANLANMASI YAPILDI
 
2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na hazırlık sürecinde federasyonlarla çeşitli planlamalar yapılırken, bu bağlamda olimpiyata dönük strateji yüksek kurulu oluşturuldu. Federasyonların 2015 yılı faaliyet programları, kota müsabakaları göz önünde bulundurularak hazırlanırken Gençlik Spor Bakanlığı bünyesinde, branşların ve sporcuların takibi için alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip oluşturuldu. Söz konusu ekip, olimpiyatlarda mücadele etmesi muhtemel sporcularımızın ve rakiplerinin uluslararası alandaki performans ve müsabakalarının takibini an be an gerçekleştirecek.
 
HER ŞEY OLİMPİYAT ŞAMPİYONLARI YETİŞTİRMEK İÇİN...
 
2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’nda ülke sporuna yakışır şekilde başarıların gelmesi adına yoğun bir çalışma dönemine giren bakanlık, hazırlık sürecinde her türlü detayı ince eleyip sık dokuyor.
 
Olimpiyatlarda madalya hedefi için "olmazsa olmaz" sayılan birçok faktörü eksiksiz şekilde yerine getiren bakanlık, bu kapsamda fizyoterapist, mentör, spor psikoloğu, masör, diyetisyen, kondisyoner gibi destek elamanlarının milli takımlarda istihdamını sağladı. Olimpiyatlara hazırlık sürecinde sporcuların fiziksel ve mental performanslarının gelişimi için periyodik olarak performans testlerine tabi tutulması adına da çalışmalar tamamlandı.
 
OLİMPİK SPORCU HAVUZU BELİRLENDİ
 
2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda ülke spor tarihinin en büyük başarılarının kazanılması amacıyla olimpik sporcu havuzu belirlendi. Ayrıca federasyonların olimpiyat takımlarının hazırlanması için branşlarında üst düzey yerli ve yabancı antrenörlerin istihdamı sağlandı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER