'Hedefim Dünya Şampiyonluğu'

Çin’de 10-15 Haziran tarihleri arasında yapılan Üniversitelerarası Tekvando Şampiyonası’nda 3’üncü olan Samsunlu 22 yaşındaki Merve Yazıcı, "Hedefim dünya şampiyonu olmak" dedi.

'Hedefim Dünya Şampiyonluğu'
Üniversitelerarası Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Samsunlu Merve Yazıcı, üçüncü olarak önemli bir başarıya imza attı. Çeşitli kategorilerde 4 Türkiye şampiyonluğu bulunan Feza Gençlik Spor Kulübü sporcusu Merve Yazıcı, hedefinin büyük olduğunu dile getirdi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi birinci sınıf öğrencisi olan Merve Yazıcı, 12 yaşında tekvandoya başladığını belirterek, "Başarılarımda ailemin çok büyük payı var. Hem annem, hem de babam bu zamana kadar bana büyük destek oldular ve olmaya da devam ediyorlar. Ben de elimden geldiği kadar onların bu desteklerini karşılıksız bırakmamak için durmadan çalışıyorum" dedi.
 
Uluslararası turnuvalarda derece elde ettiğinde büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Merve Yazıcı, "Bu zamana kadar kendime hep büyük hedefler koydum. Bu hedeflerimin de çoğunluğunu başardım. Şimdi hedefim dünya şampiyonluğu ve olimpiyatlara katılıp derece elde etmek" diye konuştu. 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli tekvando antrenörü Mustafa Gençtürk ile çok iyi anlaştığını vurgulayan Merve Yazıcı, "Kendisi ile çalışmam benim için önemli bir kazanç. Onunla birlikte daha büyük başarılara imza atmak için var gücümle çalışıyorum. Umarım bundan sonra da her şey böyle güzel gider ve ben de hem ülkemi, hem de Samsun’u en iyi şekilde temsil ederim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER