'Hedef Şampiyonluklar'

Trabzonspor’un henüz beklenen performansı gösteremeyen Paraguaylı golcü Oscar Cardozo, "Hedefim çok gol atmak. Goller atarken de Trabzonspor’un başarısına katkı sağlamak. Şampiyonluklar istiyorum. Trabzonspor şampiyon olurken ben de gol kralı olmak istiyorum" dedi.

'Hedef Şampiyonluklar'
"LAKABIM ASLINDA BASTON DEĞİL"
 
Trabzonspor’un sezon başında Portekiz’in Benfica takımından 5 milyon euro bonservis bedeli, yıllık 2.5 milyon euro garanti para ve maç başına 12 bin euro karşılığında 3 yıllığına renklerine bağladığı Oscar Cardozo, Trabzonspor Dergisi’ne açıklamalarda bulundu. Henüz beklenen performansı gösteremeyen Cardozo, hedeflerini anlattı. Cardozo, gol attığında bile sahada yüzünün pek gülmediğiyle ilgili bir soruya şu cevabı verdi:
 
"Aslında güler yüzlü bir kişiyim. Sizin bahsettiğiniz algıyı şuna bağlayabilirim ancak. Maç içerisinde gelişen olaylara bağlı olarak yeniliyorsunuzdur ya da bir farklı öne geçmişsinizdir. Burada gülünecek bir durum yok ama genelde güler yüzlü biri olduğumu düşünüyorum."
 
Cardozo, Türkiye’de ’baston’ lakabıyla anılmasıyla ilgili olarak da şunları söyledi:
 
"Bununla ilgili yanlış bir bilgi var sanıyorum. Aslında baston değil. Tacuera, Paraguay’da bambu ağacından uzun, ince ve dayanıklı çubuk. Bu sanıyorum Türkçe’ye yanlış çevrilmiş, ya da anlaşılmış. Bu lakabı bana Paraguaylı bir gazeteci takmıştı. Bambu bildiğiniz gibi uzun, ince ve sağlamdır. Sanıyorum bana bu lakabı bundan dolayı vermiş."
 
"DÜNYANIN HER YERİNDE FUTBOL OYNAMAYA HAZIRIM"
 
Oscar Cardozo, Türkiye’ye hazır olarak gelip gelmediğiyle ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:
 
"Mental olarak hazırım. Hatta kesinlikle hazırım. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde oynamaya hazırım. 7 yıl Portekiz’de oynamış bir futbolcu olarak Türkiye ve Türk futboluna hemen alıştım diyemem. Her maç ve geçen her an uyumumu arttırıyor. Kısa bir zaman sonra da tam olarak uyum sağlayacağımı düşünüyorum. Trabzonspor’un karakter yapısını biliyorum. Hem fanatik hem de kulübe bağlı bir taraftara sahip. Trabzonspor’da oynamanın her futbolcuya gurur verdiğini duymuştum. Benim için de böyle. Şampiyonluklar yaşamış ancak bugünlerde yeni şampiyonluklara aç bir kulüp olduğunu biliyorum. Amacımız Trabzonspor’u istediği sonuçlara ulaştırmak. Bunun için buradayız."
 
"HEDEFİM GOL KRALLIĞI VE ŞAMPİYONLUK"
 
Hedefinin çok gol atmak olduğunu vurgulayan Cardozo, bunu yaparken de Trabzonspor’un başarısına katkı sağlamak istediğini anlyatırken şöyle konuştu:
 
"Ayrıca şampiyonluklar da istiyorum. Trabzonspor şampiyon olurken ben de gol kralı olmak istiyorum. Sanırım bütün futbolcuların isteyebileceği şeyler bunlar. Takımımız içindeki rekabetin yeterli olduğunu düşünüyorum. Hem genç hem de tecrübeli oyuncular var. İyi bir karışım oldu. Herkes başarı istiyor. Benim oynadığım mevkide bile 3–4 oyuncu var. Bu rekabetin başarı için yeterli olduğunu düşünüyorum."
 
"BALIK TUTMAYI SEVİYORUM"
 
Trabzon’u sevdiğini ve şehirle arasının çok iyi olduğunu da vurgulayan Oscar Cardozo, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Şehirle aram çok iyi. Kesinlikle şikayetçi değilim. Şehri de çok sevdim. Bir çok yere yemeğe gittim. Gittiğim yerde çok sıcak karşılanıyorum. Şehir merkezini de çok seviyorum. Paraguay’da yaşadığım kente çok benziyor. Benim büyüdüğüm şehirle bu şehrin meydanı da birbirine çok benziyor. Bu nedenle Trabzon’a sempatim hayli fazla. En sevdiğim şey balık tutmak. Şu ana kadar tuttuğum en büyük balık 70 santimetre boylarında ve 12 kilo kadardı. Balığın Paraguay’daki adı Suribi. Paraguay’daki bir nehirde tutmuştum."
 
"TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU"
 
Trabzonspor taraftarının kendisi için bestelediği, "Haydi geç bütün rakipleri, havalandır fileleri, süslüyor bütün hayalleri, Cardozo’nun o golleri" şarkısını henüz dinlemediğini de vurgulayan Cardozo, son olarak şöyle dedi:
 
"Kesinlikle dinlemem gerek. Sözleri çok hoşuma gitti. Çok memnun oldum. Şu anda tüylerim diken diken oldu, diyebilirim. Yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Trabzonspor, benim adıma ikinci kez şarkı yazılan kulüp oldu."
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER