Havuzları yok ama kupaları çok!

ESTİ,  25. Yılını şampiyonlarla kutladı

Havuzları yok ama kupaları çok!

Kendisine ait yüzme havuzu bile olmayan Ege Su Sporları Tenis İhtisas Kulübü (ESTİ)  25. Kuruluş yılını, 3 yıl üst üste şampiyon olan Bayan Takımı ve Türkiye Su Topu Süper Liginin en genç Erkekler takımı ile birlikte kutladı.
Mövenpick Otel’de İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Türkiye Su Topu Federasyonu Başkanı Vedat Akgün, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş, sporcular ve Aileleri ile destek veren kurum temsilcilerinin katılımı ile yapılan 25. Yıl kutlamasında, başarılı sporculara hediyeler verilirken, sponsorlar, geçmiş dönem başkanları ve ESTİ’ye destek verenlere teşekkür plaketleri takdim edildi.
Hayal ve ısrar başarı getirdi
Gecede konuşan ESTİ Başkanı Hasan Egeli, 1993 yılında Karşıyaka ve Göztepe Su topu takımlarının birleşmesi ile kurulduklarını belirterek, kendilerine ait havuzları, binaları ve maddi imkanları olmamasına rağmen, hayalleri ve ısrarları ile bugün başarılı bir kulüp haline geldiklerini söyledi. 
Madalyalara devam
Her türlü imkana sahip olan rakipleri ile mücadeleyi hiç bırakmadan sporcu aileleri ve bize her zaman imkanları ölçüsünde destek olanlar sayesinde bugün kupaları aldıklarını açıklayan Egeli, “Bu gece aynı zamanda bu şampiyonluğu kutluyoruz. Bayan takımımız son 6 yılda 6 kez final oynadı, 3 kez şampiyon oldu. Erkek takımımız Süper Ligin yaş ortalaması en geç takımı. Bugüne kadar 8 kategoride Play Off oynadık. Bugüne kadar birçok kurumdan destek istememize rağmen İzmir’e bir havuz kazandıramadık. Bursa’da 4 tane havuz var. Biz her şeye rağmen mücadelemize devam ederek İzmir’e daha çok madalya getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi. 
Destek verenlere Vefa
ESTİ Geçmiş Dönem Başkanı Hüseyin Egeli’in onur konuşmaların ardından ESTİ’nin başarılı sporcularına hediyeleri verilirken, destek olan isimlere ve geçmiş dönem başkanlarına da plaketleri takdim edildi. Gecede ayrıca sponsor firmalar ile Kulübe her zaman destek veren Mövenpick Otel’in Ortaklarından Oğuz Özkardeş’e de plaket verildi. 

  

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER