banner51

Hamzaoğlu: Yenilginin Sorumlusu Benim

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, haftanın ilk çalışmasından önce saha kenarında basın toplantısı düzenledi. Hamzaoğlu, “Bize yakışmayan oyun oynadık. Bu yenilginin sorumlusu benim” dedi.

Hamzaoğlu: Yenilginin Sorumlusu Benim
 
Hamzaoğlu, 3-0’lık Antalya yenilgisiyle ilgili olarak, “İstemediğimiz bir oyun, istemediğimiz sonuçla ayrıldık Antalya’dan. Bize yakışmayan bir oyundu. Çünkü rakibin üstünlüğünü kabul eden görüntü içindeydik. Her ne kadar pozisyonlarımız olmuş olsa da bu maçtan gerekli dersleri alıp ona göre önümüze bakmamız gerekecek. Önümüzde Kasımpaşa maçı var. Ligde 9 maçımız kaldı. İnşallah 9 maçlık yeni bir lig bizi bekliyor diyebiliriz. İnşallah bu ligin ilk maçında kendi sahamızda seyircimiz ile beraber iyi bir başlangıç yapıp, ondan sonra da bunu devam ettiririz” dedi.
 
BAHA ÜRETMEK KOLAY
 
Yenilgiyi neye bağlıyorsunuz? sorusunu yanıtlayan tecrübeli teknik adam şunları söyledi:
 
"Bahane üretmeye kalksak bir sürü bahane üretiriz ama bunun bir tek sebebi var o da benim. Bu takımı hazırlayan bensem mağlubiyetin de sorumlusu benim. Biz de bazı şeyleri yaşamak zorundayız. Bu sezonu biraz birçok şeyi yaşayarak geçirmek zorundayız ama her şeye rağmen sahada kabul etmeyen bir Bursaspor’un olması gerekirdi. Benim en çok zoruma giden bu. Yoksa mağlup oluruz önemli değil. Bundan sonra da mağlup olacağız ama rakibe üstünlüğünü hissettiren bir takım görüntüsünde olmak zorundayız biz hedeflerimiz büyükse ki öyle. Bu maç böyle oldu. Rakibimizin son umudu diyebilirim. Çok önemli bir maç olarak baktıkları maçtı. Onların en üst seviyede oynadığı, bizim de en alt seviyede oynadığımız bir maç oldu. Yoksa bir çok neden sayabilirim ama hiçbir neden başarının yerini tutmaz. Onun için iyi oynamak zorundayız biz."
 
GENÇLERLE İLGİLENİYORUZ
 
Taraftarların ’Bu sezon en azından gençleri kazanalım’ diye bir görüşü var. Bunun hakkında ne söylemek istersiniz? sorusuna ise Hamzaoğlu, "Onları kazanıyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Her ne kadar A takımda yer vermesek de bu vermeyeceğimiz anlamına gelmez. Bir yandan onları yetiştiriyoruz. Onların gelişimlerini takip ediyoruz. Mevcut olan kadromuzda en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Olumlu olumsuz resmi önümüze koymamız lazım ki önümüzdeki yılın temellerini daha sağlam şekilde atabilelim. Şimdi 9 maçımız var. 9 maçlık yeni bir lig inşallah bu hafta başlayacak” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER