Hamide Kurt Avrupa Şampiyonu!

Hollanda'da düzenlenen Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda Hamide Kurt Avrupa Şampiyonu oldu. Türkiye Milli Takımı'na ilk madalyasını da kazandıran Kurt, 34 saniye 96'lık derecesiyle, Hollandalı atlet Amy Siemons'u geride bırakarak birinci oldu.

Hamide Kurt Avrupa Şampiyonu!

 

Hollanda'nın Stadskanaal kentinde düzenlenen Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Avrupa Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası devam ediyor. Milli Takım forması ile Türkiye'yi temsil eden Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü Sporcusu Hamide Kurt 200 metrede Avrupa şampiyonu oldu.
 
T53 sınıfında mücadele eden Hamide Kurt 34 saniye 96'lık derecesiyle, Hollandalı atlet Amy Siemons'un yaklaşık 1 saniye önünde birinciliği elde etti. Bu derece ile aynı zamanda Türkiye de takım olarak ilk madalyasını almış oldu.
 
2012 Londra Paralimpik Oyunları öncesinde son büyük atletizm organizasyonu olan şampiyonada Türkiye, bedensel engellilerde 4 sporcu ile temsil ediliyor. Daha önce Dubai'de gerçekleştirilen IWAS Dünya Oyunları'nda ve Tunus'da düzenlenen Uluslararası Bedensel Engelliler Atletizm Oyunları'nda birinci olan Hamide Kurt, Hollanda'da elde ettiği başarı ile Olimpiyatların 200 metredeki en iddialı ismi olduğunu da göstermiş oldu.
 
Şampiyona'ya katılan Hamide Kurt ve Zübeyde Süpürgeci ile birlikte Hollanda'da bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Sporcularımıza destek olmak için buradayız. Hamide Avrupa Şampiyonu olarak bize büyük bir mutluluk ve gurur yaşattı. Zübeyde'nin de Avrupa Şampiyonu olacağına inanıyorum" dedi.
 
Asıl hedefin Londra'da düzenlenecek Paralimpik Olimpiyatları'nda başarı elde etmek olduğunu ifade eden Çağırıcı, "Biz onlara hep güvendik ve destek verdik, onlar da bizim bu güvenimizi hiçbir zaman boşa çıkarmadılar. İnşallah Londra'dan da altın madalya ile ülkemize dönecekler" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 16:02
YORUM EKLE

banner47