Halilhodzic İle Dobra Dobra

Trabzonspor teknik direktörü Vahid Hallihdozic, imkanlar çerçevesinde yapılan transferlerle en iyi kadroyu oluşturduklarını belirterek, "Messi ve Ronaldo’nun kadromda olmasını isterdim. Ancak bunun mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz" dedi.

Halilhodzic İle Dobra Dobra
Trabzonspor teknik direktörü Vahid Halilhodzic, kulüp dergisine verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Takım olma yolunda sabra çok ihtiyaç duyduklarını söyleyen Halilhodzic, şöyle konuştu:
 
"İnsanların Vahid Hocadan çok büyük bir beklentisi olduğunu biliyorum. İlahi bir güçle işleri yoluna koymam bekleniyor. Sihirlerim olduğu düşünülüyor. Daha önceden Trabzon’u biliyordum ancak aradan uzun zaman geçti. Açıkçası gelirken neyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Bir yıldır İbrahim başkanımızla temas halindeyim. Trabzonspor’u dışarıdan takip ettim ve birkaç maçını izleyebildim. Bunlar yeterli bilgiye sahip olmama yetmedi. Bu nedenle tam olarak neyle karşılaşacağımı bilmiyordum. Bugün buradayım. İnşallah doğru zamandır."
 
"BANA GELEN TEKLİFLERİN HANGİ KULÜPLERDEN OLDUĞUNU SÖYLESEM İNANMAZSINIZ"
 
Halilhodzic, bugüne kadar çalıştığı takımların hep yeni isimlerden kurulduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:
 
"Bu benim kaderim aslında. Ben hiçbir kulüpte ya da milli takımda hazır bir kadro bulmadım. Cezayir’de de böyleydi. Ama çalışarak toparladık ve iyi bir yapı ortaya çıkardık. Nihayetinde Cezayir’den ayrılmaya karar verdim. Bu kararı Dünya Kupası öncesinde vermiştim. Cezayir Milli Takımı’nda kalmam için Cumhurbaşkanı dahil bir çok kesimden teklif ve ısrarlar geldi. Trabzonspor’dan sportif anlamda daha yukarı olan teklifler vardı. Maddi anlamda da arada büyük farklar vardı. Ancak ben öncesinde İbrahim başkanımıza söz verdiğim için sözümden dönmedim. Çünkü aramızda önemli bir dostluk var. Sonucunda ne olacağını düşünmeden, gelen teklifleri de geri çevirerek Trabzonspor’la yoluma devam etmeyi seçtim. Şuan burada size gelen teklifler hangi kulüplerden olduğunu, hangi rakamların önerildiğini söylesem kesinlikle inanmazsınız. Ama bunların hepsi bir tarafa şu an burada olduğum gerçeği bir tarafa."
 
"TRABZONSPOR BIRAKTIĞIM GİBİ DİYEBİLİRİM"
 
Avusturya kampındaki oyuncu grubuyla başarının yakalanmasının zor olduğunu da belirten Boşnak teknik adam, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
 
"Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türk futbolu Avrupa’da çok daha önde olmalı. Türk kulüplerindeki tesisleri, altyapıları, sahaları ve şartları görüp kıyasladığımda çok daha ileride olması gerektiği sonucuna varıyorum. İmkanlarla başarı seviyesi orantılı değil. Trabzonspor ise bıraktığım gibi diyebilirim. Geldiğim dönemdeki kadro yapılanmasının iyi olduğunu söyleyemem. Bu nedenle acil şekilde düzeltmemiz gereken işler vardı. Güzel bir sezon geçirmek istiyorsanız çalışmalara 6 ay önceden başlamalısınız. Biz ise düzelmesi gereken her şeyi son 2 haftaya sıkıştırdık. Avusturya kampına gittiğimiz oyuncu grubuyla lige başlasaydık sıkıntılı dönemler geçirebilirdik. Bu nedenle başkanla bir akşam oturduk ve yaklaşık 3 saat süren bir görüşmede her şeyi açık açık konuştuk. Şundan memnunum ki başkanımız benim verdiğim mesajları çok iyi aldı ve gereken hamleleri elinden gelen maksimum seviyede yerine getirmeye çalıştı. 10-12 transfer yaptık sonrasında. Bu değişim şarttı."
 
"İHTİYACIMIZ OLAN TEK ŞEY ZAMAN"
 
Halilhodzic, takım olmak için çalışmaya ve uyum sağlamaya ihtiyaç duyduklarını da belirterek, "Messi ve Ronaldo’nun kadromda olmasını isterdim. Ancak bunun mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. İmkanlar çerçevesinde yapabildiğimiz en iyi transferleri yapıp, oluşturabileceğimiz en iyi kadroyu oluşturduk. Yaptığımız transferler tabi ki bir risk taşıyor. Bu transferleri yaparken başkanımız, yardımcıları ve tüm ilgili çalışanlar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Bundan sonra ihtiyacımız olan tek şey zaman" dedi.
 
"BAŞARIYI HEDEFLEYEN HER KULÜPTE BASKI VARDIR"
 
Baskıdan korkmadığını da ifade eden Halilhodzic, şu ifadeleri kullandı:
 
"Başarıyı hedefleyen her kulüpte baskı vardır. Ancak Trabzonspor’da biraz daha farklı. Paris Saint Germain’de ve Cezayir’de de bu baskıyı hissediyordum. Ben baskıdan korkmadan işimi yapmaya çalışıyorum. Sadece bir gün istirahat edebildim. Sabahtan akşama kadar teknik ekibimizle elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Geldiğim günden beri beni en çok üzen karşılaştığım oyuncu grubunun kalitesiydi. Bunun dışında oyuncu grubunun birbiriyle olan ilişkisi kötüydü. "
 
"İKİ YÜZLÜ İNSANLARI SEVMİYORUM"
 
Halilhodzic, politik bir insan olmadığını da ifade ederek, şöyle konuştu.
 
"Bazı gerçekleri saklamak ileride kulüp için zararlı olabilir. Bugün oyuncu grubumuzun yeterli olmadığını gizleseydik yarın başarısız olma riskimiz çok daha yüksek olacaktı. Bu denli açık olmamdan rahatsız olan kim varsa benimle benim yaptığım gibi açık konuşabilir. İki yüzlü insanları sevmiyorum. İnsan bir şeyden rahatsızsa bunu açık açık söyleyebilmeli. Bu benim kişilere verdiğim rahatsızlık için de geçerli. Kapım herkese açık. Açıklamalarımı net ve törpülemeden yapıyorum. Bu alışılmadık durum olabilir ama ben böyleyim."
 
"RAKİPLERİMİZİN BİZDEN DAHA HAZIR OLDUĞU GERÇEĞİ ORTADA"
 
Transfer edilen her oyuncunun bir risk olduğunu da vurgulayan Halilhodzic, şu ifadeleri kullandı:
 
"Bu transferler tutmazsa ya da kısa sürede verim alınamazsa maddi sorunlar yaşanacaktır, ayrıca manevi sorunlarda. Büyük takımlar yavaş yavaş büyür. Chelsea, Abromoviç’ten sonra 4 senede şampiyon olabildi. Manchester City örneği de var. Trabzonspor da şu an ciddi bir değişime gitmiş durumda, beklentiler büyük ama sabır yok. Başkanımız çok saba sarfetti. İyi bir kadro oluşturmak için tüm imkanları seferber etti. İstediğimiz transferleri de yaptı. Ancak daha önce de bahsettiğim gibi bir her transfer kendi içinde bir risk barındırır. Bunların dönüşü iyi olacak mı olmayacak mı bugün bunun garantisini vermek mümkün değil. Başkanımızın şampiyonluktan bahsetmesi, Şampiyonlar Ligi’ni hedef olarak göstermesi gayet normal. Ama rakiplerimizin bizden daha hazır olduğu gerçeği ortada. "
 
"TRABZONSPOR’U UMURSAMAYAN OYUNCUNUN BU FORMAYI GİYMEYE HAKKI YOK"
 
İsim vermeden kendisini takımdan üstün gören oyuncuları da eleştiren Halilhodzic, "8 yıl önce buradan giderken bir çok çalışan gözyaşı döktü. Herkes kendi imkanları doğrultusunda bana hediyeler verdi. Bu bana çok dokundu. Kulüpte herkesin birbirine saygı duyması gerekir. Yeniden Trabzon’a dönüp kulübüne bu kadar gönülden bağlı olan insanların bulunduğu yerde bazı oyuncuların umursamaz tavırlarını görünce tepkilerim de sert oldu. Çok sinirlendim. Trabzonspor’da bu şekilde davranan oyuncunun yeri olamaz. Trabzonspor’u umursamayan oyuncunun bu formayı giymeye hakkı yok" ifadelerini kullandı.
 
"FENERBAHÇE İLE ARAMIZDA ABARTILMIŞ BİR REKABET VAR"
 
Halilhodzic, Türkiye’deki 3 Temmuz sürecinden haberi olduğunu da ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"Ancak detaylı bir şekilde ayrıntılarıyla birlikte neler yaşandığı konusunda bilgim yok. O kadar yoğun çalışıyordum ki detaylarını öğrenmek için harcayacak vaktim yoktu. Bu süreçte bazı kulüplerin şikeye karıştığını biliyorum. O dönem Trabzonspor’un çok iyi bir takım olduğunu biliyordum. Geçen sezon yarıda kalan Fenerbahçe maçını da izledim. Fenerbahçe ile aramızda abartılmış bir rekabet var. Bu nedenle zaman zaman duygu yoğunluğu da üst düzeye çıkıyor. Hatta bazı taraftarlarımızın ’Fenerbahçe maçını alalım sezon sonunda nerede olduğumuzun önemi yok’ gibi ifadeler kullandığını duyuyorum. Her ne olursa olsun bir maçın yarıda kalmasını kimse istemez. Bu taraftarların imajını da zedeler. Taraftarlarımız sadece bizi desteklesin, çünkü onların desteklerine çok ihtiyacımız var."
 
"HAYALİM TRABZONSPOR’DA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK"
 
Halilhodzic, Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamak için zamana ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, "Benim hayalim Dünya Kupası’nda Cezayir Milli Takımı ile Almanya’yı elemekti. İbrahim başkanımız o an şampiyonluk hayal ederken ben Almanya’yı elemek istiyordum. Hayalime çok yaklaştım. Kıl payı kaçırdım diyebilirim. Bunun dışında Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak hayalim. Bunun için zamana ihtiyacım var. Şampiyon olacak bir takım 15 günde var edilemez. İnsanlar önce bunu anlayacak. Para önemli ancak daha önemlisi zaman. 3-4 ayda takım olacağız, sonra başarıyı kovalayacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER