'Hakemlik Adına Utanç Verici'

Beko Basketbol Ligi yarı finalinde Beşiktaş Milangaz'a elenen Galatasaray Medical Park'ta başantrenör Oktay Mahmuti, hakemleri eleştirdi.

'Hakemlik Adına Utanç Verici'

Beko Basketbol Ligi yarı finalinde Beşiktaş Milangaz'a elenen Galatasaray Medical Park'ta başantrenör Oktay Mahmuti, hakemleri eleştirdi.

Oktay Mahmuti, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Beşiktaş Milangaz'ın oyuncularını, siyah-beyazlı camiayı ve Ergin Ataman'ı tebrik ederek, başarı diledi.

İki taraf için de zor bir seri olduğunu söyleyen sarı-kırmızılı takımın çalıştırıcısı, sözlerine şöyle devam etti:

''Hakemlik adına utanç verici bir geceden sonra birisi, 'Bizim hakemlerimiz çok iyidir' demeden önce bence iyi bir düşünsün. Basketboldan biraz anlayan bunu görmüş olurdu bu gece. Etki altında kalan, düdük çalmaya korkan, tereddüt eden, sürekli provokasyonlara göz yuman, sürekli gerginliği had safhaya çıkartan, dirayetsizlik sonucunda oyunun ritmini bozan bir yönetim herhalde ligdeki play-off mücadelelerine yakışan bir şey değildi.''

Verilen emeklere yazık edildiğini söyleyen Mahmuti, ''Biz yine kaybedebilirdik. Bu, hiçbir zaman Beşiktaş'ın galibiyetinin değerini küçültmesin, ama yaşananlar Türk basketbolu adına ayıptır'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Medical Park'ın yıldız basketbolcusu Furkan Aldemir ise kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, ''Maç hakkında çok konuşmak istemiyorum. Bir sezon boyunca iyi mücadele ettik. Takım arkadaşlarıma ve antrenörlerime teşekkür etmek istiyorum. Bir dahaki sezona çok daha iyi ve hazır şekilde gelerek inşallah şampiyonluğa ulaşırız'' diye konuştu.

Furkan Aldemir, karşılaşmanın hakemini değerlendirmesi istendiğinde ise ''Hakemler hakkında konuşmak bana düşmez'' cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER