Hakan Otel'den Kaçtı

Futbolda şike davasının 11. duruşması bugün Çağlayan Adliyesi'ndeki 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştiriliyor. Fenerbahçe Kulüp Müdürü Yavuz Ağırgöl'ün savunmasında "Ben futbolcu kaçırırdım. Hakan Şükür'ü de Fenerbahçe'ye getiriyordum ama otelden kaçtı" dedi.

Hakan Otel'den Kaçtı

 

 Tutuksuz sanık Yavuz Ağırgöl de savunmasına, ”Olmayan bir örgüte üye olmamdan ve olmayan şikeden söz edilemez” diyerek başladı.

Ardından tutuksuz sanık menajer Yavuz Ağargöl savunmasını yaptı. Aralarında Cemil Turan ve Hasan Vezir'in de bulunduğu çok sayıda ünlü futbolcuyu Fenerbahçe'ye kendisinin getirdiğini ifade eden Ağargöl, "Hakan Şükür'ü de Fenerbahçe'ye getiriyordum ama otelden kaçtı" dedi. "Hiç futbolcu kaçırdınız mı?" sorusuna ise Ağargöl, "Bütün futbolcular Fenerbahçe'ye gelmek için can atardı. İsteselerdi kaçırırdım" diye konuştu.

         Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Ağırgöl, ”Fenerbahçe’de 1970 yılından beri futbolcu transfer işleri yapıyorum. Bana ’Kahveci Yavuz’ derler. Rıdvan Dilmen, Cemil Turan, Oğuz ÇetinAykut Kocaman bunların hepsini ben transfer etmek için getiriyordum. Otelde saklıyordum. İmza günü kulübe getiriyordum. Beşiktaş veGalatasaray’dan saklıyordum. Hatta Hakan Şükür’ü de transfer edecektik, saklıyordum ama ben otelden ayrıldığım için otelden gitmiş.
 Eğer işim çıkmasaydı Hakan Şükür de Fenerbahçe de oynayacaktı. Kimseyi zorla getirmedim, hepsi isteyerek geldi” ifadelerini kullandı.
         Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci’nin, ”Hakan Şükür Fenerbahçe’de olabilirdi yani öyle mi?” diye sorması üzerine Ağırgöl, ”Ben gitmeseydim o bizdeydi” yanıtını verdi. Bunun üzerine Ekinci’nin, ”Kabahatin var o zaman”
 demesi üzerine salonda gülüşmeler yaşandı.
         Hakkındaki suçlamalarla ilgili ”Öyle yasal olmayan şeylerle işim olmaz” diyen Ağırgöl, beraatını talep etti.
         Duruşmaya, sanıkların savunmasının alınmasıyla devam ediliyor.
         Bu arada, duruşma nedeniyle İstanbul Adalet Sarayı’nın içinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Salona önceki duruşmalarda olduğu gibi sadece ana bloktan giriş sağlandı. Salona giden diğer koridor ve geçişler güvenlik
 gerekçesiyle kapatılırken, asansörlerin de bu katta durması engellendi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2012, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER