Gürkan'ın Hedefi Tokyo Olimpiyatı

Türkiye’yi trambolinde Avrupa ve dünya şampiyonasında temsil eden ilk cimnastikçi olan İzmirli sporcu Gürkan Mutlu, hedefini 2020 Tokyo Olimpiyatları olarak belirledi.

Gürkan'ın Hedefi Tokyo Olimpiyatı
Ege Üniversitesi Beden Eğtimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü son sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki Gürkan, "Şavkar Cimnastik Kulübü’nün sporcusuyum. Trambolin cimnastik ülkemizde yalnızca 10 yıldır yapılan bir branş. Türkiye çapında çok sayıda şampiyonluğum var. Bu branşta dünya ve Avrupa şampiyonasında ay-yıldızlı mayoyu giyme hakkı elde eden ilk sporcuyum" dedi.
 
Nisan ayında İspanya’da yapılan son Avrupa şampiyonasını 15’inci sırada tamamladığını hatırlatan Gürkan Mutlu, şöyle devam etti:
 
"Geçen yıl Danimarka’da yapılan kota yarışlarında istediğim dereceyi elde edememiş ve olimpiyat vizesi alamamıştım. Hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemi temsil etmek. Artistik cimnastikte cumhuriyet tarihinde ilk kez olimpiyat kotası alan Ferhat Arıcan’la çocukluktan beri arkadaşız. Yıllardır birlikte antrenman yapıyoruz. Ben de Ferhat gibi trambolinde bir ilki başararak ay-yıldızlı bayrağımızı olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum."
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2016, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER