banner9

Göztepeliler Çok Sevinecek

Göztepe için yılan hikayesine dönen stat sorununda sona gelindi.

Burak Cilasun / Ben TV

Göztepe'de uzun yıllardır çeşitli projelerle gündeme getirilen, kongre vaadi olan, taraftarların birinci gündemi olan stat meselesinde taraftarlara müjde geldi.

Göreve başladığı günden itibaren mesaisinin çok büyük bir kısmını Göztepe Gürsel Aksel Stadı'nın yapımı için harcayan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in Ankara ve yerel yönetimler arasında mekik dokumasına yol açan stat için sona gelindi.

Güzelyalı'da mevcut Gürsel Aksel Tesisleri içinde bulunan kantin ve altyapı sorumlularına 15 gün içinde tahliye tebligatı yapılırken, tahliye işleminin ardından çalışmaların oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirileceği öğrenildi. Ayrıca tesislerin içinde bulunan Bülent Özkul Spor Salonu'nun da yıkılacağı ve altyapının da geçici olarak farklı noktalarda hizmet vereceği belirtildi.

Kapasite artacak mı?

Kulübe yakın kaynaklardan edinilen bilgiler, Göztepe için yapılacak stadın, geçtiğimiz yıl projesi basına servis edilen stadyumdan daha farklı olacağı yönünde. Stadın altında ilk projedeki 100 araçlık otoparkın 500 araca çıkarıldığı, stadın Göztepe'ye kazanç getirecek işletmelere elverişli olacağı öğrenildi. Ayrıca bir müjde de taraftarların merak ettiği kapasite konusundan geldi. Tam sayının açıklanmasa da kapasitenin arttığı ve taraftarları tatmin edici bir rakama çıkarıldığı belirtiliyor. 

Taraftarlar stadı konuşacak

Öte yandan Göztepe camiasına bomba gibi düşen stat gelişmesi, taraftarları da harekete geçirdi. Sarı kırmızılı taraftarların gönüllülük esasıyla görev yaptığı ve kulüpten haber, video, fotoğraf paylaşımı yaptığı GözGöz TV'nin internet sitesi üstünden, saat 22:00'da bir radyo programı gerçekleştirileceği ve programda statla ilgili gelişmelerin konuşulacağı öğrenildi.

Göztepe taraftarları son yıllarda gerek yerel, gerekse de merkezi yönetime stat konusunda olabildiğince seslerini duyurmak için "Göztepe stadını istiyor" sloganı altında çeşitli eylemler yapmış, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanmış, Spor Bakanı'nı İzmir'e gelişinde stat isteğiyle karşılamış, Çeşme'de billboardlara afişler astırmış ve İzmir Milletvekili Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'dan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na kadar siyasetin her kanadıyla görüşmeler gerçekleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER