banner9

Göztepe'de Asalak Gerilimi

Göztepe'nin Türkiye'ye örnek gösterilen taraftar ve yönetim yakınlaşmasında araya 'asalak' gerilimi girdi.

Göztepe'de Asalak Gerilimi

Burak Cilasun / Ben TV

Hafta sonu oynanan Göztepe-Beşiktaş maçı geride kalsa da maçta yaşananlara dair tartışmalar katlanarak büyüyor.

Kale arkası tribünde açılan küfürlü pankarta ilişkin Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in katıldığı bir etkinlikte "O pankartı gördüğüm an gözlerime inanamadım, adeta dünyam başıma yıkıldı. Bunu yapanlar kendi küçük egolarını Göztepe'den üstün görenlerdir. Söyleyeceğim tek şey, bunlar asalaktır" demesi taraftarı ikiye böldü.

Taraftarın bir kısmı Başkan Sepil'in yanında yer alırken, gruplardansa tepki geldi. Taraftar grupları Başkan Sepil'in açılan pankarttan çok İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın'ın saha içine girerek verdiği gözaltı kararlarına tepki göstermesini istedi.

"Kimseden icazet almayacağız"

Göztepe taraftarlarının sosyal medyadaki en önemli sayfalarından GözGöz TV'de yapılan paylaşımdaysa şu ifadeler kullanıldı:

"Sezon başından beri Göztepe taraftarının takımına verdiği coşkulu destek taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış, bu tribünün lige apayrı bir renk getirdiği tüm spor kamuoyu tarafından dile getirilmiştir.

Bu hafta yaşanan olayları siz kulüp Başkanı olarak doğru bulmayabilir, tasvip etmeyebilirsiniz. Başkan’ın, yönetim kurulunun ve taraftarın olaylara aynı pencereden bakmasını beklemiyoruz ama bu haftaya kadar herhangi bir olumsuzluğun içinde bulunmayan Göztepeliler hafta boyunca özellikle sosyal medya üzerinden tahrik edilmiştir. İşi rekabet boyutundan çıkartıp sosyal medya üzerinden İzmirli kadınlara ağıza alınmayacak sözlü tehdit ve taciz içeren iğrençliklere kadar getiren ismini yazmak istemediğimiz rakip takım taraftarı pazar günü Göztepe tribününden hakettiğini almıştır.

Bütün bunlar size göre yanlış olabilir. Bu size göre nasıl yanlış ise, bize göre de esas yanlış olan takımlar ısındığı sırada sahaya girip tribünlerden gözünün üstünde kaşın var alıntıları yaparak ortamın gerilmesine neden olan Emniyet Müdürüne kulübümüz tarafından iki kelime edilememiş olmasıdır. Kaldı ki bu olay sadece emniyet güçleri ve tribünler arasında kalmamış o anda ısınmakta olan kalecimiz Günay’ı bile rahatsız etmiştir. Kendi şehrinde rakip takımın attığı gollere sevinen görevli bir mülki amir tarafından bu muameleye maruz kalan taraftarların hakkı kulüpleri tarafından maalesef savunulamamıştır.

Sonuç olarak bu kulübe hizmetlerinizin, katkılarınızın hakkını olumlu mana da nasıl veriyorsak, söylediğiniz o yanlış kelimeyi de hiç bir şekil de kabul etmiyoruz. Göztepe taraftarı hak edene hakkını her daim vermiştir bunun için kimseden de icazet almaz ve almayacaktır.Taraftarlarımızın gerçekleştirdiği olaylardan duyulan hassasiyet ve sorumluluk hissinin, taraftarlarımıza karşı yapılan uygulamalarda da gösterilmesi en büyük temennimizdir."

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER