Göztepe Taraftarından Centilmenlik Dilekçesi

Geçen sezon pek çok deplasmana gitmeleri yasaklanan, bu sezon aynı engellemeyi Gölbaşıspor ile oynanan ilk dış saha maçında yaşayan Göztepeli taraftarlar, benzer sıkıntıyı rakip takım taraftarlarının yaşamaması için yönetimin de desteği ile centilmenlik çağrısı yaptı.

Göztepe Taraftarından Centilmenlik Dilekçesi
Bu konuda, Başkan Vekili Talat Papatya ve 2'nci  Başkan Fatih Dalan'ın imzaladığı bir dilekçe hazırlayıp, İzmir Valiliği'ne teslim eden Göztepe Taraftar Komitesi, "Takımımızla karşılaşmak üzere şehrimize gelecek rakip takımları ve taraftarlarını güzel İzmirimizin misafirleri olarak ağırlamanın sadece futbola değil, ülkemizin iç huzuruna da olumlu katkıda bulunacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.
 
 
İl Spor Güvenlik Kurulları kararıyla müsabakalara rakip taraftar alınmamasının, gerçek futbol seyircisinin maç izleyebilmesi çıkartılan 6222 sayılı yasasının ruhuna uygun olmadığını savunan Göztepeliler, dilekçede, "Valiliğimiz ve Emniyetimizin de gereken önlemleri alarak, misafir takım taraftarlarının İzmir’e gelmelerine ve müsabakayı seyretmelerine engel taşıyacak bir karar almayacağı konusunda hassasiyet gösterip, bu doğrultuda karar vereceklerinden kuşkumuz yoktur" cümlesine yer verdi. Dilekçeyi imzalayarak bir anlamda taraftara kefil olan yönetim de, geçmişte yaşanan olayların tekrarlanmaması için kent yönetimiyle her türlü işbirliğine hazır olduklarını bildirdi.
 
İNEGÖL’E GİDELİM
 
Ligin ilk haftasında Gölbaşı’na gitmeleri yasaklanan Göztepeli taraftarlar, bu hafta İnegölspor ile deplasmanda oynanacak maçta takımlarının yanında olmak istiyor. Bursa Valiliği ile İnegöl İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun kararını beklediklerini belirten 2’nci  Başkan Fatih Dalan, "Hiç bir taraftarın maç izleme özgürlüğü elinden alınmamalı. Biz de İnegöllü futbolseverleri İzmir’de en iyi şekilde ağırlarız" dedi.
 
METİN DEPE ZOR
 
İkinci Lig kırmızı Grup’ta pazar günü İnegölspor’a konuk olacak Göztepe’de sakatlıktan kurtulan stoper Metin Depe’nin forma giyemeyebileceği öğrenildi. Metin’in iyileşmesine rağmen takımla yeterince çalışmadığını belirten teknik direktör Suat Kaya, "Metin’in idman eksiği var. Sakatlıktan yeni çıkmış futbolcuyu riske etmek istemem. Kararımı maç günü vereceğim" diye konuştu. Suat Kaya’nın İnegölspor karşısında da savunmanın göbeğinde Sabutay-Burak ikilisine görev vermesi beklenirken, 1-0 kazanılan Kahramanmaraşspor on birini bozmayacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER