banner9

Göztepe 13 Yılda 8 Hoca Eskitti

PTT 1'inci Lig'de sezona şampiyonluk hedefiyle başlamasına rağmen 20'nci hafta sonunda lider Kardemir Karabükspor'un 9 puan gerisinde ve 10'uncu sırada kalan Göztepe'de Metin Diyadin'in görevden alınmasıyla yeni bir sayfa açılırken, sarı kırmızılı kulüp, yeniden profesyonel lige döndüğü 2008-09 sezonundan bu yana 13 teknik direktörle yolunu ayırdı

Mustafa Fedai ile başlayan 8 sezonluk bu süreçte sırayla Akif Başaran, Erol Azgın, Nurettin Yılmaz, Özcan Kızıltan, Cihat Arslan, Hüseyin Kalpar, Kemal Kılıç, Erhan Altın, Özgür Zengin, Zafer Turan, Suat Kaya ve son olarak Metin Diyadin görev yaptı.
 
Göztepe'de en fazla teknik direktör değiştiren başkan, 2007'de kulübü satın alıp 6 sezon yöneten İmam Altınbaş oldu. İmam Altınbaş profesyonel lige çıktıktan sonra 5 sezonda 8 teknik adamla çalışırken, koltuğu ağabeyinden devralan Hüseyin Altınbaş'ın 1 sezonluk görev döneminde 4 teknik adam görev yaptı. Geçen sezon başında Altınbaş Holding'ten kulübü devralan Mehmet Sepil ise kendisinden önce göreve gelen Suat Kaya ile yola çıktıktan sonra 10'uncu haftada takımın başına Metin Diyadin'e teslim etti. Takımı PTT 1'inci Lig'e çıkaran Diyadin, bu sezon üst üste gelen başarısız sonuçlar üzerine görevden alındı.
 
8 sezonluk bu süreçte Göztepe'de en uzun süre görev alan teknik direktör Özcan Kızıltan oldu. 2010-11 ve 2011-12 sezonlarında sarı kırmızılı ekibi çalıştıran tecrübeli teknik adam, Göztepe'nin başında 53 maça çıktı ve ilk sezonunda şampiyonluk yaşadı. Kızıltan'ın ardından Metin Diyadin 48 maçla ikinci sırada yer alırken, İzmir temsilcisinde en az süreyle çalışan teknik direktör ise Erhan Altın oldu. 2013-2014 sezonunda göreve gelen Altın, ligin ilk haftasında iç sahada alınan 2-2'lik Gaziosmanpaşa beraberliğinin ardından dönemin başkanı Hüseyin Altınbaş tarafından gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER