banner51

Gomez Beşiktaş'a Ne Katar

Beşiktaş durdu durdu turnayı adeta gözünden vurdu. Alman futbolunun yetiştirdiği en özel golcülerden biri olan Gomez süper ligde boy gösterecek. Peki ya Gomez karakartal'a faydalı olabilecek mi? sizler için yazdık.

Gomez Beşiktaş'a Ne Katar

GÖKDENİZ ENGİN/BENTV

Almanların son yılllarda yetiştirdiği en büyük golcülerden biri Beşiktaş'a geldi. Alman futbol tarihinin milli takımda en çok gol atan oyuncularından biri olan Klose'nin biraz gölgesinde kalsa da Gomez, özellikle kendisi gibi golcü olan Jupp Heynckes zamanında Bayern Münih'te gösterdiği performansla halen akıllarda. 

Guardiola'nın forvet tanımlamasına uymadığı gerekçesi ile Bavyera ekibi ile yollarını ayırmak zorunda kalan süper Mario aslında bakarsanız tipik bir gol makinesi.
 
 
Oliver Bierhoff'tan sonra ilk kez ayağına hakim uzun boylu bir santrafor bulan Almanların en önemli kozlarından biri Gomez. Fioratina'da Montella'nın sakatlıklar nedeniyle fazla şans veremediği Gomez, üstün fiziği ve her iki ayağını da kullanabilmesi ile Türkiye'de Beşiktaş taraftarını çok mutlu edecektir. 
 
Beşiktaş'ın tarihine baktığımızda ise hep siyahi golcülerin Kartal'da başarılı olduğunu görüyoruz. Ferdinand, Amokachi, Nouma,Carew ve Demba ba. 
 
Ama Beşiktaş'a gönül verenler rahat olsun Gomez, tam onların istediği bir oyuncu. Hele bir de takımda Olcay Şahan, Gökhan Töre, Tolgay ve Kerim Frei gibi almanca bilen oyuncuların yanısıra yeni transfer Andreas Beck'te Gomez'in uyum sürecini çabuk atlatmasında önemli pay sahibi olacaktır. Uyum sürecinin yanı sıra Gomez ile bu oyuncuların iyi bir ahenk yakalayacağını düşündüğümüzde Beşiktaş'ın bir Alman Panzeri olabilecek kapasitesi var. Burada Quaresma'ya dikkat edilmeli. 
 
Yeniden patlama yapmak isteyen oyuncuları üstün mentörlük bilgisi ile yeniden yıldız yapan Şenol Güneş'in de teknik direktör olduğunu düşündüğümüzde Gomez, Beşiktaş için en iyi seçim.  Jupp Heynckes'ten sonra Gomez'in yeniden yıldızını parlatması ve Alman milli takımına yükselmesinde en büyük pay sahibi olacak kişi ise Şenol Güneş olacaktır. Takımda bir çok oyuncunun Almanca konuştuğunu düşündüğümüz de hem uyum sorunu çabuk çözülecek hem de Beşiktaş, Alman disiplini ile büyük başarılar kazanacaktır.
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2015, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER