Gelişim Koleji İlgi Bekliyor

Gelişim Koleji’nin kaptanı Erhan Yetim, Türkiye Basketbol Erkekler 2’nci Ligi’nde kalitenin yükselmesi için takım sayısının artması ve maçların televizyondan daha çok yayınlanması gerektiğini söyledi.

Gelişim Koleji İlgi Bekliyor
"İnsanlar, Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’ni çamurlu sahada oynanan futbolla karıştırıyor" diyen tecrübeli oyuncu, "Ancak ligimizde kalite, gün geçtikçe yükseliyor. Yabancı sayısının artmasıyla orantılı olarak kaliteli yerli isimler de bu ligi tercih etmeye başladı. Türkiye Basketbol 2’nci Ligi, 4-5 yıl öncesinin 1’inci Lig’inin seviyesine çıktı. Bunu geliştirebilmek için takım sayısı 20’nin üzerine taşınıp, naklen yayına geçilmesi ve daha fazla kitleye ulaşılması gerekir" dedi.
 
Tam bir aile ortamının yaşandığı Gelişim Koleji’nde mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Erhan Yetim, Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’ndeki zirve mücadelesini de değerlendirirken şunları söyledi:
 
"Bütçe olarak ağır basan Sakarya Büyükşehir Belediyespor, Denizli Basket ve TÜYAP Büyükçekmece, bunu puan cetveline de yansıtıyor. Ancak sonrasında tam bir savaş var.
 
O gün istekli olan herkes, herkesi yenebilir. 10 maçta 6 galibiyet alarak iyi bir konuma yükseldik. Ancak kazanmamız gereken Socarspor ve İTÜ maçlarındaki kayıplar, daha yukarıya çıkmamızı engelledi. Bu noktada kalabilmemiz için ekstra maç kazanmalı ve istikrarlı bir performans göstermeliyiz."
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER