banner51

'Frikikte Kendime Güveniyorum'

Trabzonspor’un Werder Bremen’den transfer ettiği milli oyuncu Mehmet Ekici, "Frikikte kendime çok güveniyorum" dedi.

'Frikikte Kendime Güveniyorum'
 
Sezon başında 1.5 milyon euro transfer bedeliyle Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen’ den transfer edilen Mehmet Ekici, TrabzonCell kullanıcılarının sorularına cevap verdi. Tarzını klasik bir 10 numara olarak tanımlayamayacağını belirten Mehmet Ekici, şöyle konuşu:
 
"Modern futbolda zaten klasik 10 numara kalmadı. Hem defans hem de hücum yönüyle futbolu icra etme mücadelesindeyiz. Kendimi 6-8 ve 10 numara karışımı olarak niteleyebilirim. Bugün ortaya koymaya çalıştığımız futbolda bunu uygulamaya çalışıyorum."
 
Sezonun yeni başladığını ve şimdiye kadar takıma elinden geldiğince katkı sağlamaya çalıştığını vurgulayan Mehmet Ekici, "Ancak ortam yeni, arkadaşlar yeni, takımımız yeni. Tüm oyuncuların yetenekli olduğuma inanıyorum ve bunu ortaya koymak için önümüzde daha bir çok fırsat olacak” dedi. Mehmet, bir taraftarın, "Thomas Müller’le birlikte oynamak nasıldı?" sorusuna, "Uzun yıllar Münih altyapısında birlikte oynadık. Hatta aynı anda A takıma yükseldik. Profesyonel kontratımızı da birlikte imzaladık. Çok akıllı, nerede ne yapacağını çok iyi bilen bir futbolcu. Bu yetenekte bir oyuncuyla birlikte top koşturmak tabi ki güzeldi" cevabını verdi.
 
"ALTYAPIDA SAVUNMANIN ÖNÜNDE OYNUYORDUM"
 
Frikik kullanma konusunda kendisine güvendiğini de belirten Mehmet Ekici, "Frikikten bir çok asist yaptım. Aynı zamanda duran topları gole çevirmişliğim de var. Bu anlamda kendime çok güveniyorum" diye konuştu. Mehmet, kendisini en verimli hissettiği bölgeyle ilgili soru üzerine de, "Altyapıda hep savunma önünde oynadım. Gelişimim bu bölgede sürdü. Profesyonel futbola yükseldikçe daha çok ofansif oynamaya başladım. Kendimi 6-8 ve 10 numarada verimli buluyorum" ifadesini kullandı.
 
"CEYHUN’LA KONUŞTUM"
 
Trabzonspor’a gelmeden önce referans aldığı kişinin Ceyhun Gülselam olduğunu açıklayan Mehmet Ekici, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ceyhun Gülselam bana Trabzon’u ve Trabzonspor’u anlattı. Şehrin güzelliğinden, taraftarların sürekli takımın yanında olduğundan bahsetti. Bütün Karadeniz bölgesinin Trabzonspor’a yakın ilgi duyduğunu söyledi. Anlattıkları açıkçası beni etkiledi ve hoşlandım. Taraftarların kendilerini Trabzonspor’un bir parçası olarak görmeleri önemli. Ben de hem kendimi, hem de taraftarları sevindirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bunu bilmelerini istiyorum."
 
"FUTBOLCUNUN RAHAT EDECEĞİ BİR ORTAM VAR"
 
Maçlara çıkmadan önce dua ettiğini de belirten Mehmet Ekici, "Ayrıca dizliklerimi ve ayakkabılarımı önce sağ ayağa giyerim. Sonra da dua edip maça çıkarım" dedi. Mehmet, bir taraftarın ilk kez Almanya dışında oynadığını hatırlatması üzerine de şunları söyledi:
 
"Yaşam tarzı farklı. Futbol anlamında da anlayış farklı. Kolay değil. Aslen Yozgatlıyız ama Almanya’da doğdum ve büyüdüm. Bizim insanımız içten ve duygusal. Beni burada sıcak karşıladılar. Hem takım arkadaşlarım, hem teknik heyet, hem de taraftarlar beni hemen kabul ettiler. Bu konuda zaten sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyordum. Yanılmamışım. Trabzon’a Milli Takım’la Güney Kore’ye karşı oynadığımız maç için gelmiştim. Ancak gezip görme şansımız çok olmamıştı. Geleli uzun zaman olmadı ama gördüğüm kadarıyla sakin ve futbolcunun rahat edebileceği bir ortam var."
 
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER