Fırtınayla Yarıştılar!

Bodrum'da, iki saat süren sörf festivali, 70 kilometre hızla esen fırtınada yapıldı. Usta sörfçü ve sörf eğitmenleri, havada taklalar atarak dalgaların arasında kayboldu. Zor anlar yaşayan sörfçüleri sahildekiler büyük heyecanla izledi

Fırtınayla Yarıştılar!
Muğla’nın Bodrum ilçesi Gündoğan Koyu’nda 13 yıl önce hizmete giren Loft Sails Sörf Okulu tarafından düzenlenen Gündoğan Sörf Festivali’ne 8 ilden 16 kadın ve erkek usta sörfçü katıldı. Festivalin özellikle ikinci gününde çıkan ve saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle sahilden açık denize çıkan windsurf ve kite sörfçüler dalgaların arasında kayboldu.
Sık sık fırtınanın etkisi ile alabora olup dalgalara gömülen bazı sörfçüler ise yaptıkları freestyle gösterileriyle karada izleyenlere çok renkli ve heyecanlı anlar yaşattı.
Windsurf ile zaman zaman 90 kilometreye kadar hız yapabildiklerini belirten Loft Sails Sörf Okulu yöneticisi ve eğitmen Serhat Yalçındağ "Her yıl sezonun başında ve sonunda düzenlediğimiz sörf festivali fırtına nedeni ile renkli görüntülere sahne oldu. Bu tür şiddetli fırtınalarda sörf kullanmak sadece eğitmen ve profesyonellerin işi. Kesinlikle amatörler bu fırtınada denize açılmamalı; çünkü fırtına zaman zaman bize de zor anlar yaşattı. Ancak kusursuz fırtına ile yarışmak bizim için çok eğlenceli ve keyifliydi, sanıyorum izleyenler de büyük keyif aldı" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER