Fener'li Avukatlardan Darbe Dilekçesi!

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği Başkanı Av. İsmail Tepecik ve derneğe üye avukatların hazırladığı dilekçe ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na "3 Temmuz Darbesi'nin" araştırılması için dilekçe verdi.

Fener'li Avukatlardan Darbe Dilekçesi!

 

Söz konusu dilekçe aynı anda Savcılığa da iletilerek suç duyurusunda bulunuldu.
 
İŞTE TARİHİ DİLEKÇE'NİN ÖRNEĞİ!
 
SAYIN NİMET ÇUBUKCU
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
DARBELER VE MUHTIRALARI ARAŞTIRMA KOMİSYONU BAŞKANI
 
Sayın Başkanım,
 
Ülkemizde Demokrasiye müdahale eden tüm darbe ve muhtıralar ile, Demokrasiyi işlevsiz kılmaya yönelik diğer tüm yasa dışı girişim ve süreçlerin, tüm boyutları ile araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan komisyonunuzun ve hepinizin malumu olduğu üzere 3 Temmuz 2011 günü sabahı bütün yurtta şaşkınlık ve hayret uyandıran, FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ camiası özelinde ise büyük bir infiale neden olan ve kamuoyuna “ŞİKE SORUŞTURMASI” adıyla sunulan bir süreç başlatılmıştır ve bu süreç halen devam etmektedir.
 
3 Temmuz sabahı Fenerbahçe Spor Külübü Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüp Çalışanları ve Kulübün Sözleşmeli, Lisanslı Futbolcularından oluşan kalabalık bir grup göz altına alınmış, günlerce hak etmedikleri bir muameleye tabi tutulmuş ve gözaltı süresince nereden geldiği bizce malum bir sürü özel ve kirili bilgi medyaya pompalanmıştır. Amaç; gözaltındaki kişileri toplum nazarında itibarsızlaştırmak, kamuoyu nazarında bu insanların suçlu olduğu kanısını yaymak ve yerleştirmekti.
 
Şimdi geçmişe dönüp bakıldığı zaman gerçekler çok net göz önüne serilmektedir. Sürecin başlatılma aşaması, soruşturmanın yürütülüş şekli, öncesinde ve sonrasında yapılan yayınlar ve tabi ki de operasyonun zamanı...
 
Askeri darbelere karşı ve demokrasiye bağlı olan bizler, sivil darbelere de, sportif darbelere de karşıyız. Türk sporunun 105 yıllık çınarı FENERBAHÇE SPOR KULUBÜ'ne karşı tezgahlanan bu darbe de bir sportif darbedir. Bu sportif darbenin de arkasındaki karanlık güçler araştırılıp buna yeltenen ve bu darbeyi hayata geçirenlerin cezalandırılmaları da ayrıca bir zorunluluktur. 
 
Genelde Türk Futbolunu, özelde Fenerbahçe’mizi ele geçirmek isteyen bu güçler amaçlarına ulaşmada kendilerine engel olarak gördükleri, Türk Futboluna ve Fenerbahçe’mize çağ atlatan Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’ı yok etmeye karar vermişler ve bu kararlarının hayata geçirilmesi için de Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin bir bakanının ifadesiyle
 
“İNCE İNCE AYAR YAPMAYA BAŞLAMIŞLARDIR.”
 
Bu ince, ince ayarcılar ile, onların iş birlikçileri, jurnalcıları tarafından yürütülen ve kamu oyunda “3 Temmuz Darbesi” olarak tanımlanan bu yasa ve etik dışı senaryo uyarlayıcıları, yandaşları basın ve medyanın iftira, hakaret ve yargısız infaz kampanyaları ile bilgi kirliliği yaratmışlar ve İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi huzurundaki dosyanın soruşturma savcısı Mehmet Berk’in ifadesiyle %90’nı yalan haberlerle ve önceden hazırlanan senaryo uyarınca toplumu kirli bilgileri ile amaçları yönünde yönlendirmişlerdir.
 
Bu iftira, hakaret ve Yargısız infaz, öylesine açıktır ki örneğin;
 
Türkiye Cumhuriyeti devletinin emniyeti, İstanbul Emniyet Müdürlüğü daha soruşturma safhasında ve hakkında soruşturma başlatılanlar henüz soruşturmayı yürüten savcının önüne dahi çıkmadan önce yaptığı resmi bir duyuru ile;
 
“AZİZ YILDIRIM VE ARKADAŞLARININ 19 MAÇTA ŞİKE YAPTIĞINI” Kamuoyuna açıklamıştır.
 
Emniyet: "19 maçta şike ve teşvik primi var"
 
Şike soruşturmasıyla ilgili açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Süper Lig ve Bank Asya’daki 19 maçta şike ve teşvik primi tespit edildiğini duyurdu. Emniyet, operasyonlarda 8 ruhsatsız silahın da ele geçirildiğini bildirdi.
 
Emniyet’in açıklamasında Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligi'nde toplam 19 maçta şike ve teşvik faaliyetlerinin gerçekleştirildiğinin tespit edildiği ve delillendirildiği bildirildi.
 
Öncelikle böyle bir açıklama yapma gereğini neden hissetmişlerdir? Bu açıklamanın yapılması emrini kimlerden almışlardır? Bu tür bir açıklamanın “TESPİT VE DELİLLENDİRME” ibaresini taşıması emniyetin görevi olmadığı gibi haddi de değildir. Bu açıklamanın anlamı şudur. Ey Yargıçlar, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarını tutuklayın.
 
Nitekim varılan noktada da olan budur. Bu ifadeler doğrultusunda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz YILDIRIM, Asbaşkan Sayın Şekip MOSTUROĞLU, Asbaşkan Sayın İlhan Yüksel EKŞİOĞLU, Fenerbahçe Kulübü çalışanları tutuklanarak cezaevine konulmuştur.
 
Sayın Başkanım, Sayın Üyeler, Hepimiz çok iyi biliriz ki, Yasal olarak; Kimse TC mahkemelerine emir veremez. Telkinde bulunamaz.
 
Ama, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hakim yerine geçerek “AZİZ YILDIRIM VE ARKADAŞLARI 19 MAÇTA ŞİKE YAPTI” diye, karar verdi ve kararını resmen açıkladı. Mahkemeye telkinde bulundu.
 
Bu kanunsuzluğa karşı, kim ne yaptı?
 
Emniyet Genel Müdürlüğü, İç İşleri Bakanlığı İdari soruşturma başlattı mı?
 
Mahkeme suç duyurusunda bulundu mu? C e v a b ı h a y ı r.
 
Sayın Aziz YILDIRIM gözaltında iken rahatsızlanması neticesinde tedavi amacıyla hastaneye sevk edildiğinde is çok ilginç bir detay dikkatli gözlerden kaçmamıştır. Sayın Aziz YILDIRIM'ın sevk belgesinde adresi; “METRİS CEZAEVİ” o l a r a k y a z ı l m ı ş t ı r.
 
Henüz gözaltında olan, emniyetteki sorgusu bitmemiş, gözaltı süresi dolmak üzere olan ve ek gözaltı süresi dahi henüz alınmamış biri hakkında, ikamet adresi “METRİS CEZAEVİ” yazdıracak kadar cüretli olan bir darbeci örgüt, bu cüreti nereden alıyor???? Bu sorunun da cevaplanması gerekmektedir.
 
Yine emniyet müdürlüğünde bulunan Sayın Aziz YILDIRIM'a ait gözaltı kayıtlarının,bazı merkezlere yakınlığı ile bilinen medya kuruluşlarına servis edilmesi de bu darbeci senaryo gereğidir. Bu senaryoyu sadece bir memurun üzerine yıkarak işten sıyrılmaya çalışmak ise net bir ifade ile “ŞARK KURNAZLIĞIDIR.” emniyet teşkilatının namusu olması gereken bir takım bilgi ve belgelerin SAVUNMA AVUKATLARI ve SANIKLAR dışında kalan herkesin ortak kullanımına sunulması, kamuoyunun ve sizlerin malumu olan bazı davalarda yürütülen itibarsızlaştırma ve dezenformasyon uygulamasının bir benzeridir.
 
Gazeteci oldukları iddiasında olan ve karanlık bağlantıları bulunan bazı şahısların, soruşturmanın ve davanın seyri hakkında dosyanın hakimi, savcısı veya emniyet görevlisi edasıyla yazılı ve görsel medyada boy göstererek neredeyse tarih tarih kehanetlerde bulunması, soruşturma hakkında ahkam kesmesi hakkında GİZLİLİK kararı olan bir soruşturmanın bütün detaylarını açıklaması, bu darbenin bir merkezi örgütçe planlandığı ve payandaları vasıtasıyla da yürütüldüğü gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Bu iddialarımızı destekler bir durum ise ortada böyle bir durumun olduğu herhangi bir delile dayandırılmadan yine emniyet içindeki musluklardan akıtılan bilgiye dayanılarak yapılan bir başka haber ise ;
 
Polisin şike operasyonunu önceden haber alan Aziz Yıldırım'ın, 20 kişiyle KKTC'ye kaçmak için uçak biletleri aldırdığı, ancak şüphelilerin kaçma hazırlığı dinlemeye takılınca polisin operasyonu erkene aldığı iddia edildi.
 
Şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a operasyon yapılacağı bilgisinin önceden sızdırıldığı iddiaları gündemi sarstı.
 
Yıldırım'ın da bunun üzerine kendisi de dahil 20 kişi adına Kuzey Kıbrıs'a bilet aldığı ancak olaydan haberdar olan polisin operasyonu bir gün önceye alarak kaçış planını engellediği haberleri, bu darbeci örgütçe, kirli ve amaçlı bilgi olarak topluma sunularak,toplum kirli bilgilerle aldatıldı.
 
OPERASYON BİLGİSİ İÇERİDEN SIZDIRILDI
 
Alınan bilgiye göre şike şebekesini 8 ay takibe alan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli bir polis memuru, arkadaş ortamında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve birçok ünlü isme operasyon yapılacağını söyledi. İddiaya göre polisin operasyonu anlattığı bir arkadaşı da aldığı bilgiyi Aziz Yıldırım'a ulaştırdı.
 
Operasyon yapılacağını haber alan Aziz Yıldırım ise 2 Temmuz Cumartesi günü Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu yöneticiler ile şikeye bulaşan menejerleri kulüp binasına çağırdı. Şüphelilerin binaya gelişleri polis tarafından adım adım izlenirken, operasyon ihtimalinden duydukları tedirginlik de telefon dinlemelerine takıldı.
 
15 KİŞİ CEZAEVİNDE
 
Futbolda şike iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında önceki gün adliyeye sevk edilen 20 kişiden 15'i dün tutuklandı. Dün akşam saat 20.00'de mahkemedeki işlemleri başlayan şüpheliler, yaklaşık 8 saat İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi nöbetçi hakimi Mehmet Ekinci'ye ifade verdi.
 
Gece saat 04.00'de kararını açıklayan nöbetçi mahkeme, aralarında Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçeli Yönetici İlhan Ekşioğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve eski futbolcular Ümit Karan ile Cemil Turan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Şüpheliler "örgüt faaliyet kapsamında şike yapmak" ve "rüşvet" suçlarından tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.
 
Mahkemedeki ifadelerinin ardından Yavuz Ağırgöl, Doğan Ercan, Mehmet Şen, Cengiz Demirel ve Erdem Kanyar ise serbest bırakıldı. Şüphelilerin adliyeden ayrılmaları sırasında ise yakınları sinir krizi geçirdi. Bazı taraftarlar da basın mensuplarına saldırdı. (http://www.beynet.com/haber/12442/sok-iddia-aziz-yildirim-kacacakti.html 8 Temmuz 2011 CUMA)
 
Bir soruşturmadan ya da yargılamadan kaçaçak olan kişi kaçmak için Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ili konumunda olan KKTC'yi seçer mi? Bu da ayrı bir dezenformasyon hareketinden başka Bir şey değildir. Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcının bütün bu haberlerin yalan olduğunu açıklaması, ancak o gün bu haberler hakkında üç maymunu oynaması da soruşturmanın selameti açısından hala kaygı vermektedir.
 
Emniyetin aylar süren fiziki ve teknik takip işlemleri neticesinde elde ettiği binlerce sayfa telefon görüşme kayıtları da yine ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ elemanlarının “”İNCE İNCE VE TİTİZLİKLE” yapmış olduğu incelemeler ve elemeler sonrasında suç unsuru olabilecek ve/veya suç unsuru olarak algılanabilecek kısımlar tespit edilerek fezleke ekine özenle ve özelce yerleştirilmiştir.
 
Tapelerin tamamı incelendiğinde görüldüğü gibi; İlhan Yüksel Ekşioğlunun, Abdullah Başak’a; “Spor çantanı al gel. SPOR MERKEZİNE GİDELİM“ Sözlerini, “Spor çantanı al gel..” diye eksik yazarak, senaryo gereği, çantanın para verme işinde kullanılacağı şüphesini yaratmak gibi kutsal bir amaca hizmet ettikleri de apaçıktır.
 
İddianamaye eklenen ve eklenmeyen tapeler birlikte incelendiğinde bu durum çok daha vahim bir hal alacaktır.
 
Fenerbahçe Kulübü üyesi olmayan ve silahlı örgüt lideri olmakla suçlanan Olgun Peker için, Fenerbahçe kulübü üyesi diye yazarak, Sayın Aziz Yıldırım ve arkadaşlarına örgüt suçlaması yapmayı amaçlamak gibi hakka ve hukuka sığmayacak bir hatanın “SEHVEN” yapıldığı çuvalına sığmayacak bir mızrak olduğu, bunun bilinçli olarak bu şekilde yazıldığı da bizce DARBENİN bir başka delilidir.
 
Sayın Başkanım,
 
Değerli Üyeler;
 
Fenerbahçe’mize karşı yapılan “3 Temmuz Darbesi” sonucu bu gün kamu oyuna, şike davası olarak sunulan bu davaya; Yarınlarda, Hiç kimse, bu bir şike davasıdır demeyecektir.
 
Merhum Adnan Menderes ve Arkadaşlarının idamına ilişkin 1960 ihtilali sonrası kurulan Yassıada mahkemesi kararları, Merhum Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamına ilişkin 12 Mart 1971 Sıkıyönetim Mahkemesi kararları, Tarihin ve hukukun değişmez gerçeğinde, bu gün nasıl değerlendiriyor ise, sizlerin vereceğiniz karar da, yarınlarda öyle değerlendirilecektir.
 
Dileriz ki;
 
Yarınlar sizleri;
 
Hukukun üstünlüğünün, hak ve adaletin, insan onur ve özgürlüğünün koruyucuları olarak ansın.
 
Sayın Başkan,
Değerli Milletvekilleri;
 
Yüce milletimizden aldığınız vekaletnamenin gereği ve milyonlarca Fenerbahçe Taraftarı'nın vekili olarak Fenerbahçe Spor Kulübü'ne karşı planlanan, uygulanmaya çalışılan ve hala sonuçlandırılması için büyük bir gayret sarf edilen “3 TEMMUZ DARBESİ”nin planlayıcılarının, uygulayıcılarının, devlet mekanizmasındaki örgüt üyelerinin araştırılarak, ortaya çıkarılması için gereğini yapacağınıza yürekten inanarak, Fenerbahçe yönetimini yasa dışı organize işlerle devirmeyi amaçlayan bu örgütlü darbenin araştırılması için gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim. Saygılarımla.22.06.2012
 
Av. İsmail Tepecik
Fenerbahçeli Avukatlar Derneği Başkanı
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER