banner24

'Fenerbahçe'ye Yapılan Ayıptır!'

Fenerbahçe kadın voleybol takımının Şampiyonlar Ligi'ne alınmaması kararını değerlendiren Ali Koç, 'Tek kelimeyle skandal. Burada bir art niyet olduğunu, danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum' dedi.

'Fenerbahçe'ye Yapılan Ayıptır!'

Fenerbahçe'nin yeni yönetiminde yer almayan eski yönetici Ali Koç, basın toplantısı düzenledi.

"Moralim iyi, biraz buruğuz" diyen Koç şunları söyledi: "Alınması gereken bir karardı. Biz zaten kulüple iç içeydik, bundan sonra da öyle olacak. Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu çıkana kadar şampiyonluk bize tam anlamıyla mutluluk vermeyecektir."

Koç, aldığı karara ilişkin olarak "Ben tamamen işten güçten koptum. Moral-motivasyon olarak da olumlu enerji saçamıyordum. Bunun bir sonu olması gerektiğini konuşuyorduk. Aslında karar verilmişti ama son bir istişare yapıldı. Önemli kararları aileyle beraber alırız. Onlara emrivaki yapamazdım. Ne yazık ki kararı hayata geçirdik" dedi.

Koç sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni yönetim kuruluyla ilgili çok spekülasyon yapılıyor. Gereksiz benzetmeler yapılıyor. Hüseyin Topbaş zaten yönetim kurulumuzdaydı. Sanki Başbakan'ın ataması gibi hava yaratılıyor. Bu dönemde Fenerbahçe futbol altyapısı rekor bir sene geçirdi. Kurumların devamı esastır. Yeni yönetimin talep ettiği kadar bu işin içinde olacağız. Biz 3 Temmuz'dan beri alıştık, her konuda spekülasyon yapılıyor. Biz bu spekülasyonlara çok alıştık. Yönetimimiz gayet iyi bir yönetim. Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu duruma bakınca iddia edilenler yüzde 100 doğru olsa dahi ki değil, Fenerbahçe bu muameleyi hak etmedi. Bir suç varsa da, bu yargı yoluyla ele alınacak bir şey. Fenerbahçe devamlı infaz edildi, suçlu bulundu."

Kadın voleybol takımının Şampiyonlar Ligi'ne alınmamasını değerlendirme Koç, "Tek kelimeyle skandal. Türkiye'de kadın voleybol liginin ihalesi yapılacak. Voleybol üçüncü en çok izlenen spor haline geldiyse, bunun en önemlisi Fenerbahçe'dir. Beş yıldır yatırım yaptık. 7 kupamız var. Acıbadem bir boyut daha kattı. Şu an Avrupa'nın en yüksek ranking'i olan takım. Salonu bile bize kiralamadılar. İki Avrupa şampiyonluğumuz var. Fenerbahçe'nin yaptıkları ortada. Fenerbahçe bu yıl şampiyon olamadı. Bizim zamanında itiraz ettik. Play-Off'lar kısa tutulduğu için yarı final tek maç üzerinden oynandı. Elenince şampiyon olamadı. Şampiyonlar Ligi için Wild Card davetiyesi var. Bu sene 9 adet verildi. Bize bir adet verildi. Wild Card'ı hiç Şampiyonlar Ligi'nde oynamamış dördüncü takıma verdiler. Bize 18 Mayıs'ta mail geldi, etten püften nedenler. Bu unsurlar bize Wild Card talebiniz reddedildi dendikten sonra geldi. Burada bir art niyet olduğunu, danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum. CEV, bu işe renk getirecek takımı tespit ederken Federasyon'un görüşünü alıyor. CEV'in Avrupa şampiyonu olan Fenerbahçe'yi bahsedilen nedenlerden dolayı alırken sadece kendi karar vermediğini düşünmek zorundayız. Başkanımızla görüştük. Kendisi doğal karşıladı, olabilir dedi. Bana garip geldi. Ben Federasyon Başkanı olsam, bunu ulusal mesele yapardım, iki tane Wild Card ver derdim. CEV son dakikaya kadar bu kararı değiştirme hakkına sahip. Fenerbahçe niye alınmadı? Bakü'de otel değiştirdiğimiz için. Son maçta sarı formayla çıktık, uğur diye. Takım menajerinin saha içinde dolaşması ve şampiyonluk sonrası giydiğimiz tişörtler gerekçe gösterildi" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER