banner51

'Fenerbahçe'nin Kupası Alınamaz'

Trabzonspor, şike dosyası nedeniyle TFF'nu UEFA'ya şikayet etmişti. İtiraz üstüne görevlendirilen UEFA Müfettişi Jean Samuel Lueba, hazırladığı raporda konuya son noktayı koydu. Lueba, "Fenerbahçe'nin kupası geri alınamaz", dedi.

Trabzonspor, şike dosyasında gereğini yapmadığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu’nu UEFA’ya şikayet etmişti.
 
Trabzonspor, Federasyon kararına müdahale edilmesini, Fenerbahçe’nin küme düşürülmesini, yöneticilerinin cezalandırılmasını, Trabzonspor’un 2010-2011 sezonu şampiyonu olarak ilan edilmesini istemişti. Ayrıca maddi zararın tazmin edilmesi de talep edilmişti.
 
UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi Jean-Samuel Leuba ,  UEFA’ya gönderdiği raporda, en çarpıcı nokta ise Trabzonspor’un üç yıldır ısrarla talep ettiği şampiyonluk kupası ile ilgili talebin kesinlikle mümkün olmadığı yönünde. 
 
Müfettiş; Trabzonspor’un, UEFA’nın Türkiye Ligi’ne müdahale etmesi yönündeki talebini ise “UEFA’nın yargı yetkisi dışında” buldu.  Fenerbahçe’nin küme düşürülmesi gerektiği talebi için “Kabul edilemez” dedi. 2010-11 sezonu şampiyonluk kupası talebi için de “Kesinlikle mümkün değil” diye görüş belirtti.
 
UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu da dava konusundaki kararını 11 Aralık’ta verecek. 
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER