Fenerbahçe Maçında Pankart Krizi

Adana Adnan Menderes Spor Salonu’nda oynanan, Adana ASKİ Spor - Fenerbahçe kadın basketbol maçında, Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda öldürülen üniversitenin ülkü ocakları başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu için pankart asıldı.

Fenerbahçe Maçında Pankart Krizi
 
ASKİ Spor’un astığı üzerinde ’Sana Şehit Der Ağlarız. Milliyetçi Ülkücü Hareketin Başı Sağolsun’ yazılı pankartta siyasi içerik olduğu için emniyet görevlileri tarafından kaldırılması istendi. ASKİ Spor Kulübü, pankartın ’Milliyetçi Ülkücü Hareket’ yazılı kısmını keserek, ters çevirip bantladı. Karşılaşmayı izlemeye gelen MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, pankartın neden kapalı olduğunu sorarak, açılmasını istedi. Pankartın bantlı kısmı açılınca emniyet görevlileri ile Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü arasında bir konuşma geçti. Görevli polis memuru önce Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile ardından Hüseyin Sözlü’nün kardeşi aynı zamanda Adana ASKİ Spor Asbaşkanı olan Sedat Sözlü ile konuştu. Ardından salon dışındaki salon amiri odasında emniyet görevlileri ile kulüp görevlilere konuşma yaptı.
 
GÜNEYDOĞU’DA DEVLET YOK ORAYLA İLGİLENSİNLER
 
Pankartın kaldırılmamasını isteyen Hüseyin Sözlü, "Gerekli ceza işlemi ne ise yapılsın, ancak pankartı kimse indirmesin. Güneydoğu’da devlet yok, orayla ilgilensinler" dedi.
 
TERÖRİST PAÇAVRALARIYLA MAÇ İZLEYENLERE BİRŞEY DENİLMİYOR
 
Pankartta başsağlığı mesajı olduğunu söyleyen Adana ASKİ Spor Asbaşkanı olan Sedat Sözlü ise, "Emniyet görevlileri siyasi içerikli olduğu için pankartı kaldırın dedi. Terörist paçavralarıyla Güneydoğu’da maç izleyenlere birşey diyen yok. En güzel çağında öldürülen gencimiz için açtığımız pankartı indirmeyeceğiz. Bu konudaki hassasiyetimizi görevlilere söyledim. Tutanak tuttular. Her türlü cezaya razıyız. Bir sonraki maçımızda da aynı pankartı asacağız" diye konuştu.
 
Maç sonuna kadar salonda kalan pankart, izleyiciler ayrıldıktan sonra ASKİ Spor görevlileri tarafından kaldırıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER