Fenerbahçe Maçı Öncesi Kriz

Cumartesi günü evinde Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Mersin İdmanyurdu’nda mali kriz çözümlenemedi.

Fenerbahçe Maçı Öncesi Kriz
Basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Bülent Korkmaz, koşullar ne olursa olsun oyunculara verilen vaatlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, "Bu dakikadan itibaren oyuncularım izleyeceği yolu biz de takip edeceğiz" dedi.
 
Ekonomik sorunlar nedeniyle 14 Kasım tarihinde yapılması planlanan olağanüstü kongrenin son anda ertelendiği Mersin İdmanyurdu’nda dün ödenmesi gereken oyuncuların 3 maaşlık alacakları da ödenemedi. Korkmaz, Fenerbahçe maçı öncesi, takımda görülen sıkıntılara ilişkin Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyerek yönetime sert mesajlar verdi. Hafta içerisinde kaybettiği annesinin vefatından dolayı cenazeye gelen ve kendisine taziyelerini sunan herkese teşekkür eden Korkmaz, göreve başladığı günden bu yana geçen sürede, takımın mücadele, mental, takım oyunu, takım performansı ve pozisyon anlamında çok iyi yol aldıklarını söyledi.
 
Teknik direktör Bülent Korkmaz Fenerbahçe gibi çok önemli bir maça hazırlanırken dış etkenlerlerle uğraşmak zorunda kaldıklarını belirterek şöyle devam etti:
 
"Takımı fiziksel ve taktiksel olarak hazır hale getirmemize rağmen, geldiğimiz günden itibaren takımın içindeki ekonomik problemler, bugün itibariyle üst noktaya çıkmıştır.
 
Ve bundan dolayı oyuncularımızı mental olarak müsabakaya hazırlamakta zorlanıyoruz. Biliyoruz ki, başkanımız sürekli olarak bu yolda tek başına yalnız kaldığını, destek görmediğini defalarca kamuoyunun önünde dile getirmiştir. Ama şartlar ne olursa olsun, oyunculara verilen vaatlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu dakikadan itibaren oyuncularımın izleyeceği yolu biz de takip edeceğiz."
 
Korkmaz, yazılı metindeki açıklamasını okuduktan sonra, soru almayacağını belirterek toplantıdan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER