banner51

Fener Direkten Döndü!

Bekir’in golü sonrası Velodrome Stadı’nın tribünleri karıştı. İki takım taraftarları birbirine girerken, sürekli maçın iptal olabileceği yönünde anonslar yapıldı. İkinci yarı stada çok sayıda polis alındı

Fener Direkten Döndü!

 

Fenerbahçe’nin ilk yarıda 40. dakikada attığı golün ardından, Fransız ekibin taraftarlarının yer aldığı kale arkası tribünde bulunan Türk taraftarlar sevinince, Olympique Marsilyalı taraftarların saldırısına uğradı.
Türk taraftarlar tribünün sahaya açılan bir kapısına doğru koşarken, güvenlik güçleri kapıyı açarak taraftarları kurtardı. Yaşanan olayda çok sayıda taraftarın darbe aldığı görüldü. Fransız taraftarlar güvenlik güçlerinin üzerine de meşale attı.
Maçın ilk yarısı tamamlandıktan sonra bu kez diğer kale arkası tribünde olaylar çıktı. Olympique Marsilya taraftarları bu tribünde bulunan Türk taraftarlara saldırırken, taraftarlar yine sahaya açılan kapıya koştu ve güvenlik güçlerince saha içine alınıp diğer tribünlere gönderildi. Gerginlik ikinci yarı başlayana kadar devam ederken, iki takım taraftarları birbirlerinin bulunduğu tribünlere meşaleler attı. Bu arada olayların ev sahibi tribününe Marsilya forması giyerek giren bazı Fenerbahçeli taraftarların gol sonrası sevinç yaşamaları üzerine çıktığı da ileri sürüldü.
Tribünledeki olaylar nedeniyle maçın ikinci yarısı oynanırken, stada ellerinde koruma kalkanları olan çok sayıda polis girdi. Olayların ardından saha içindeki güvenlik tedbirleri artırıldı. Polisler özellikle Olympique Marsilya taraftarlarının bulunduğu bölümlerde yoğunlaşıp, sahanın tamamını çevreleyerek, çıkabilecek olayların saha içine yansımasına engel olmaya çalıştı. Stat hoparlörlerinden Fenerbahçe taraftarından sürekli tahriklere kapılmaması istendi, maçın iptal edilebileceği uyarısı yapıldı. Öte yandan, yedek kulübelerinin arkasındaki tribünde 2 kişi terör örgütünün bayrağını açtı. Bu kişilere hemen müdahale edilerek, stat dışına çıkarıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2012, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER