Federasyon Başkanından Yeni Sezon Mesajı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Türk basketbolunun, birçok alanda olduğu gibi ’Saygı ve Fair-Play’ anlayışında da örnek ve öncü olmayı sürdüreceğini söyledi.

Federasyon Başkanından Yeni Sezon Mesajı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Beko Basketbol Lig’inde 2013-2014 sezonu öncesinde birlik mesajı verdi.

 
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Federasyonun resmi internet sitesinden yayınladığı mesajda: "Değerli Basketbol Dostları, Beko Basketbol Lig’inde 2013-2014 sezonunu heyecan ve coşku ile karşılıyoruz. Basketbol kalitesi ve mücadele seviyesi bakımından her sezon büyük bir gelişme göstermekte olan ligimiz, inanıyorum ki 2013-2014 sezonunda yine kitleler tarafından ilgiyle takip edilecek ve üst düzey rekabetlere sahne olacaktır. Marka değeri sadece ülkemizde değil, uluslararası platformda da saygın bir noktaya ulaşan Beko Basketbol Lig’inde, kulüplerimizin önemli yatırımları paralelinde oluşturdukları güçlü kadrolar, 2013-2014 sezonunun çekişmeli ve zevkli geçeceğinin en önemli göstergesi niteliğindedir. Samsun’da Galatasaray Liv Hospital ve Fenerbahçe Ülker takımlarını karşı karşıya getiren Cumhurbaşkanlığı Kupası müsabakasında sporseverlerin oluşturduğu müthiş atmosfer ve iki güzide kulübümüzün sahaya fair-play anlayışı çerçevesinde yansıttıkları mükemmel mücadele hiç kuşkusuz yeni sezona ilişkin beklentileri bir kat daha arttırmıştır. Geçtiğimiz aylarda ilan ettiğimiz ve resmi web sitemizden de (tbf.org.tr) ulaşılabilecek olan ‘TBF Davranış Kuralları’ dokümanının, yöneticilerden sporculara, seyircilerden ailelere kadar Türk Basketbolu’na dahil olan tüm bireyler tarafından dikkatle incelenmesi ve başta Beko Basketbol Lig’i olmak üzere tüm liglerimiz dahilinde bu kuralların etkin bir şekilde uygulanması büyük önem arz etmektedir. Türk Basketbolu, diğer birçok alanda olduğu gibi ’Saygı ve Fair-Play’ anlayışında da örnek ve öncü olmayı sürdürecektir. Bu yaz Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Genç Erkek Milli Takımımızın kadrosunda yer alan; Kenan Sipahi, Metecan Birsen, Cedi Osman, Kartal Özmızrak, Doğukan Şanlı ve Egemen Güven gibi geleceğimizin güvencesi olan genç yıldızlarımızı da bu sezon ligimizde ilgi ve heyecan ile izleyeceğiz" dedi.
 
Ayrıca mesajda, "Başta kulüplerimiz olmak üzere; sponsorlarımıza, iş ortaklarımıza, yayıncı kuruluşumuza ve medya mensuplarına Türk basketboluna sağladıkları kıymetli katkılardan ötürü teşekkürlerimi sunar; kulüplerimizin yöneticilerine, teknik ve idari kadrolarına, sporcularımıza, hakemlerimize ve müsabaka görevlilerine başarılar ve basketbol sevenlere keyifli bir sezon dilerim" ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER