F.Bahçe'de Başkanlık Yarışı

Fenerbahçe'de seçim heyecanı başlıyor. Sarı-lacivertlilerde iki gün sürecek genel kurulda, Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar, Hulusi Belgü ve Yamen Uzun başkanlık için yarışacak.

F.Bahçe'de Başkanlık Yarışı
Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısı bugün başladı.
 
UEFA'nın verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezasının CAS tarafından onanmasının ardından sarı-lacivertlilerde kongre kararı alınmıştı.
 
26 Ekim'de çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen toplantı, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.
 
4 ADAY 
 
Kongre öncesi, mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Eski Futbol Federasyonu Başkanı ve kulübün eski yöneticisi Mehmet Ali Aydınlar, Eski Fenerbahçe Kulübü Yöneticisi Hulusi Belgü ve Yamen Uzun adaylıklarını açıkladı. Geçici ihraç cezası bulunan Hulusi Belgü'nün seçime girip giremeyeceği ise ihraç kararının kaldırılmasının oylanmasının ardından belli olacak.
 
Sarı-lacivertli kulübün genel kurul gündeminde, mevcut yönetim kurulunun ibra edilmesi, mali konuların görüşülmesi gibi maddelerin yanı sıra ilgi çeken bir madde de yer alıyor. Kongre üyesi Recep Özcan tarafından, dava açılan başkan Aziz Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun üyelik durumları görüşülecek ve değerlendirilecek. 
 
Fenerbahçe kulübünün eski yönetcilerinden ali koç kongrede başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. 
 
ÜLKER SPORTS ARENA'DA 2. GENEL KURUL 
 
Ülker Sports Arena, ikinci kez Fenerbahçe Kulübü'nün genel kurul toplantısına ev sahipliği yapacak. Genel kurula, aidatını yatıran 13 bin 416 kongre üyesi katılabilecek. 19-20 Mayıs 2012 tarihindeki seçimli genel kurula, o dönem cezaevinde bulunan Aziz Yıldırım, tek aday olarak katılmış ve 5 bin 269 oy almıştı.
 
Başkanlık seçimi ile yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi ise pazar günü gerçekleştirilecek. 
 
BİRBİRLERİNE YÜKLENDİLER
 
Seçim öncesi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve rakibi Mehmet Ali Aydınlar kameraların karşısına geçti.
 
İki aday, birbirlerine sert ifadelerle yüklendi. Aziz Yıldırım, GS camiasına yakınlığına atfen Aydınlar'a "G.Saray'ın başkan adayı mısın' diye sordu.
 
Aydınlar ise eski kaptan Alex'e itibarının iade edilmesi vaadinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER