FB ve BJK'yi bekleyen tehlike

Süper Final öncesi Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi “seyircisiz oynama tehlikesi” bekliyor...

FB ve BJK'yi bekleyen tehlike

 

Çirkin ve kötü tezahürattan dolayı daha önce 6. kez ceza alan Beşiktaş, 1 kez daha bu cezaya çarptırıldığı taktirde Süper Final’deki 2 maçını kadın ve çocuklara oynayacak.
 
Bu kapsamda 5 cezası bulunan Fenerbahçe ise 1 kez daha bu eylemi gerçekleştirirse 1 maçını kadın ve çocuklar önünde oynayacak. Bu konuda en rahat takımlar ise aynı eylemi 2 kez yapan Galatasaray ve Trabzonspor... Her iki takım için de tehlike görünmüyor. Bu arada talimattaki bir kavram kargaşasının yeni bir krize yol açabileceği bildirildi. 55. maddenin 9. bendinde “Çift devreli lig müsabakalarında verilen seyircisiz oynama cezalarının infazının play-off müsabakalarına denk gelmesi halinde bu cezalar, bir sonraki sezonda infaz edilir” ifadesi yer almasına karşın, Futbol Federasyonu yetkilileri bu yaptırımın 3. Lig maçları sonrası düzenlenen Play-off maçlarını kapsadığını belirtti. Buna karşın yarınlarda Süper Final öncesinde veya esnasında yaşanacak böylesi bir durumda çok büyük bir hukuki kaosun ortaya çıkabileceği bildirildi. 
 
55. MADDE... ÇİRKİN VE KÖTÜ TEZAHÜRAT
 
9- Bu maddede anılan fiiller yönünden lig ve kupa müsabakaları ayrı kategoride kabul edilir. Play-off müsabakalarındaki eylemler, tekerrür esasında varsa sezon içerisindeki eylemlerden bağımsız olarak değerlendirilir ve her ihlal işbu maddenin 2 ve devamı fıkraları uyarınca cezalandırılır. Çift devreli lig müsabakalarında bu madde kapsamında verilen seyircisiz oynama cezalarının infazının play-off müsabakalarına denk gelmesi halinde bu cezalar, bir sonraki sezonda infaz edilir.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2012, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER