banner9

Engelsiz Şampiyona Başladı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Antalya’nın Alanya İlçesi’nde başladı.

Engelsiz Şampiyona Başladı
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun Alanya Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediği Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası, Alanya’daki Olimpik Yüzme Havuzu’nda açılış seremonisiyle başladı. 18 ilden 25 kulübün katıldığı şampiyonaya 49’u kadın 128 sporcu katılıyor. Şampiyonanın açılış seremonisine Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak ve sporcular katıldı.
 
Federasyon olarak sıkıntılı günler yaşadıklarını belirten Federasyon Başkanı Arif Ümit Uztürk, "Federasyonumuzun 3 milyon 200 bin lira bir borç yükü vardı. 2015’in son günlerinde bu borç yükümüzün 250- 300 bin lira seviyesine indiğini görüyoruz. Bu önemli bir başarıdır. Hedefimiz 2016’ya borçsuz girmektir” dedi.
 
Tören sonunda Federasyon Başkanı Arif Ümit Uztürk katkı ve desteklerinden dolayı Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’e teşekkür plaketi verdi. 
 
100 metre serbest, 50 metre kelebek, 100 metre kurbağalama, 50 metre serbest, 100 metre sırt ve 150 metre ferdi karışık yarışlarının yapıldığı şampiyona yarın sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER