Engelliler De Spor Yaptı

İstanbul Avcılar Kent Konseyi Engelliler Meclisi, ilçedeki engellilerin de spor yapabilmeleri için harekete geçti. Spor kompleksine götürülen engelli gençlere uzmanlar spor yaptırdı.

Engelliler De Spor Yaptı
Kent Konseyi Başkanı Mehmet Ali Ak ile Genel Sekreter Turgay Halisçelik, sosyal yaşamdan kopuk, genellikle aile içerisindeki ortamda yaşamlarını sürdürmek zorunda kalan gençlerin spor yapabilmeleri için çalışma başlattı. Avcılar Belediyesi ile yapılan işbirliği sonucu 20 kadar genç aileleri ile birlikte midibüsle Firuzköy Spor Kompleksi’ne götürüldü. Yeşil sahada Belediye Spor İşleri Müdürlüğü uzmanları ile yürüyüş, hafif koşu, engellerin arasından geçme başta olmak üzere çeşitli hareketler yapan engelli gençleri anneleri de saha kenarından duygulanarak izledi. Futbola meraklı gençler, bir süre meşin yuvarlağın peşinden koşarken, penaltı atışları yaptı.
 
Kent Konseri Başkanı Mehmet Ali Ak, engellilerin sosyal yaşama daha fazla uyum sağlayabilmeleri için bu faaliyeti düzenli olarak sürdüreceklerini yağış ve soğuk olduğunda çalışmanın spor salonunda yapılacağını söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER