Ekstra Çalışmanın Faydasını Gördüm

Bursasspor'un genç yıldızı Ozan Tufan, Bursaspor TV’ye verdiği röportajda ekstra çalışma yapmasının sonucu olarak bu noktaya geldiğini belirtti.

Ekstra Çalışmanın Faydasını Gördüm
 
Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında altyapıda A2 Takımı’nda forma giyerken, ekstra çalışarak kendisini geliştirdiğini belirten Ozan Tufan, küsmenin kimseye fayda getirmeyeceğini belirtti.
 
A Takımdan, altyapıya geri döndüğü dönemde çok zor günler geçirdiğini belirten Tufan sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"A Takım’dan, A2’ye inmiştim. Tabii ki sorunlar yaşadım. İnişiler, çıkışlar oldu. Bende de o zaman zarfında isteksizlik vardı. Bir kere istekli gittim maça ve kendi yararıma olan şeyleri fark ettim. A2 bazında o günden bu yana artılarım oldu. A2 maçlarımızı izleyen hocalarımız gelişmeyi görünce yeniden A takıma çağırdılar. Sonrada hiç bırakmadım. Çalışmadan da bir yere varılamadığını gördüm. Sadece idman yaparak bir şey kazanamadığımı gördüm. Ekstra çalışarak artılarımın ortaya çıktığını gördüm. Benim için doğru yol hep ekstralardı. Her gün çalışıyorum. Küsmek bir şeye fayda etmiyor.Daha çok hırs yapmak lazım. Şimdiki A takımdaki gençler çok iyiler. Emre olsun, Süheyl olsun, Enes olsun. Oynamadıkları durumda dahi antrenmanlarda en son sahadan ayrılıyor. Onların hep artısına oluyor. İdmanda hep güçlü kalıyorlar. Ekstra insana çok şey katıyor. Benim buralara kadar gelmemde faydalı oldu." 
 
MİLLİ TAKIMDA İŞİ SIKMAM GEREKTİĞİNİ ANLADIM
 
"Milli takım çok önemli. Milli takımda oynamak önemli ama esas önemli olan Milli takımın başarısıdır. Ben şöyle bir örnek vereyim 20 yaşında olmama rağmen milli takım formasını giymek büyük bir gurur veriyor. Emre abi Hollanda maçında yedek kulübesindeydi. O maçtan sonra ’Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu yedek kaldı ve ben oynadım. Bundan sonra artık işi daha sıkı tutmam gerektiğini anladım, yeni bir çağ atlayışım’ dedim. Fatih Hocam sağolsun beni çağırıyor. Bundan sonra elimden gelenin en iyisini yapmam gerektiğini düşündüm ve bende en iyi şekilde performansımı göstermeye çalışıyorum.
 
TÜRKİYE’NİN EN İYİ İKİ TEKNİK DİREKTÖRÜ İLE ÇALIŞMAK BÜYÜK KEYİF
 
"Fatih Hoca çok cana yakın bir insan. Dışarıdan öyle gözükmüyor olabilir ama çok cana yakın. Sohbeti olsun, gerek konuşma tarzı olsun. Üst düzey bir hoca. Herkese çok eşit davranıyor. Ama benim Mili Takıma gitmemde Şenol Hocamın da payı büyük. Beni oynatıp güvenmesi ve inanması da çok büyük artı. Bursaspor’da forma giyemesem, Milli Takım seviyelerim devam etmezdi. Hem Milli takımı hem de Bursaspor’u temsil ediyorum. İkisi de çok mutlu edici bir olay. Türkiye’de en iyi iki teknik direktörle birlikte çalışmak benim için çok büyük bir keyif. Önemli olan onlardan bilgileri alabilmek."
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER